3D vánoční stromek a klasický umělý stromek. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Na první pohled vypadá každý vánoční stromeček ozdobený pečlivě zvolenými dekoracemi úchvatně a velkolepě. Pod třpytícím se zevnějškem se však mohou ukrývat povislé větvičky a další nedokonalosti.

U starého stromku, který má nejlepší časy dávno za sebou a v podstatě už jen dosluhuje, je ukrytí všech nedostatků docela náročné. Pokud vás už jejich maskování nebaví, nahraďte opotřebovaný stromeček modernější alternativou.Foto: fjora.cz

Druhy umělých stromků, ze kterých můžete vybírat

Umělé vánoční stromečky jsou k dostání během celého roku, a tak si nový model můžete vybrat s dostatečným předstihem. Protože na trhu najdete stromky různých druhů i velikostí, jistě v bohaté nabídce objevíte takový, který bude vyhovovat všem vašim požadavkům. Při výběru si všímejte nejen vzhled, ale i kvalitu zpracování. Je pro vás nejdůležitějším kritériem cena? Zvolte umělý stromeček z PVC, který vyniká mimořádnou odolností, díky níž z něj ploché 2D jehličí neopadá.

Pokud vám více než na ceně záleží na přirozeném a zároveň atraktivním vzhledu, bude vám dokonale vyhovovat 3D vánoční stromek. Ten má hned několik skvělých vlastností: působí svěže, má realistickou barvu i tvar a jeho jehličí je téměř k nerozeznání od jehličí živých stromečků. 3D stromky jsou pokryté dvěma druhy větviček. Zatímco ty vnější jsou třírozměrné, ty vnitřní, které se starají o optické zahuštění stromku, jsou ploché a dvourozměrné.

Foto: fjora.cz

Výhody 3D vánočního stromečku

V porovnání s klasickým umělým stromkem3D varianta hned několik výhod. Mezi ně patří bezproblémová údržba, snadná manipulace a dlouhá životnost. 3D jehličí z polyetylénu neopadne ani při opakovaném skládání a rozkládání, a tak může stromek vaši domácnost o Vánocích zdobit i několik desítek let.

Kromě obyčejného 3D vánočního stromku se můžete rozhodnout i pro 3D stromeček se zasněženými větvičkaminebo se zabudovanými LED světýlky. Díky jejich kráse snadno podlehnete vánočnímu kouzlu, a tak se na svátky budete těšit stejně jako tehdy, když jste byli dětmi.

Náhledové foto: fjora.cz

 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.