Komín

3 důvody, proč se vyplatí zakoupit skládačku komína

Stavíte dům nebo řešíte komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak budete zcela jistě myslet na odvod spalin. Ty musí jít z interiéru pryč, a to co možná nejefektivnější formou. Aktuální alternativy řešení komínů jsou různorodé a vybrat si lze ze spousty variací. Výbornou volbou je takzvaná skládačka komína, tedy nákup jednotlivých dílů, jež jednoduše dáte do sebe a máte hotovo. My se v následujících řádcích zaměříme na 3 hlavní důvody hovořící pro zakoupení takovéhoto systému komína.

Komín

Zdroj obrázku: ciko-kominy.cz

Jednoduché a rychlé řešení

Zdá se vám, že by stačilo pouhé vložkování komínů, a ušetřili byste tak peníze? K solidní úspoře byste se zřejmě dopracovali, nicméně za nový komín nemusíte zaplatit nijak horentní sumy. Optimální je, že si zakoupíte jednotlivé dílce, které pak jednoduchým způsobem spojíte. Návod je samozřejmě součástí každého kompletu, nicméně zvládnete to i bez něj. Na nějakou špinavou a zdlouhavou práci, které je tradičně při stavbě komína zapotřebí, zapomeňte. Komín bude hotový velmi rychle.

Minimální cena

Moderní komíny ke složení jsou typické také minimální cenou. Jestliže si spočítáte, že musíte vynaložit při standardní stavbě prostředky na nákup písku, cementu a samotných cihel a poté porovnáte součet pořizovacích nákladů se skládačkou, zjistíte, že druhá varianta je určitě výhodná. Budete buď na stejné cifře, nebo vás komín ke složení vyjde dokonce levněji. Výbornou volbou jsou mimo jiné také nerezové komíny.

Komín

Zdroj obrázku: ciko-kominy.cz

Vysoká kvalita zpracování

Viděli jste někdy méně šikovného zedníka stavět komín? Pokud ano, pak byste rádi na tento pohled raději zapomněli. Vždyť se špatně postaveným komínem riskujete vlastní zdraví. Váš dům může velmi snadno vyhořet. Pokud navíc podceníte nákup komínové vložky, riziko se ještě zvyšuje. Zakoupíte-li komín pro složení, máte jistotu bezpečnosti. A kde nakupovat? Optimální volbou jsou výrobky od společnosti Ciko.

Zdroj náhledového obrázku: ciko-kominy.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *