Známé i neznámé triky se zubní pastou v domácnosti

Zubní pasta

Dovedete si představit život bez zubní pasty? Nejspíše určitě ne. Vždyť zubní hygiena je pro většinu z nás jakousi samozřejmostí. Samotná zubní pasta se ovšem nehodí pouze pro své klasické využití na čištění zubů. V domácnosti je můžete bez problémů využít i při mnohých dalších činnostech, a to poměrně efektivně. Nevěříte? Tak nepřestávejte číst, v následujících řádcích se na jednotlivá využití podíváme mnohem podrobněji.

Vyčištění vodovodních baterií

Ideální je nanést zubní pastu na vodovodní baterie. Pochromované plochy vyčistí bez problémů jak ve vaně, tak i ve sprše, případně v kuchyňském dřezu.

Zubní pastaZubní pasta: Foto Pixabay

Ideální leštěnka na stříbro

Díváte se na své stříbrné šperky a zdají se vám hodně černé a zašlé? Možná nejde jen o zdání, ale tvrdou realitu. Pokud je namočíte, potřete zubní pastou a vyleštíte hadříkem, získají opět svůj krásný vzhled, jímž se mohly pyšnit předtím. Na hadřík nijak výrazně netlačte. Zubní pasta je mnohem abrazivnější než klasické čisticí prostředky.

Likviduje pach česneku z rukou

Když krájíte česnek, nevyhnete se potřísnění rukou. Ty zapáchají mnohdy tak, že se člověk stydí vyrazit ven. Místo klasického mýdla použijte zubní pastu. Počítat můžete s tím, že se výsledek dostaví vcelku brzy.

Odstraní skvrny z keramiky

Máte hrnky, které jsou znečištění od rtěnky, kávy, případně čaje? Hlavně přischlé skvrny představují poměrně velký problém. Se zubní pastou ho ale vyřešíte.

Kolečka od nápojů se stanou minulostí

Když necháte nějaký nápoj ve sklenici nebo lahvi na stole, vznikne kolečko. Jestliže jej nesetřete ihned, skvrna se pak dostává z povrchu jen velmi složitě. Zvládnout so ale lze. Jak jinak než se zubní pastou.

Značkovač při vrtání nebo přibití hřebíku

Nemáte po ruce nic, co by vám zaznačilo, kde máte vrtat otvor, nebo zaťuknout hřebík? Pak použijte zubní pastu. Ihned budete vědět, kde je zapotřebí vrtat či tlouct.

Zubní pasta: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.