Zima a svíčky patří k sobě, na jaké svíčky si dát pozor?

Svíčky

Znáte někoho, kdo nemá rád svíčky? Nikdo nevydrží čas od času koukat do ohně, několik svíček vás dokáže svou vůní rozveselit nebo uklidnit. Drobné plamínky mají v podstatě příznivý vliv na naše smysly a vylepšují každou okouzlující minutu.

Svíčky jsou vynikajícím dekorativním předmětem, nejen o Vánocích, kdy si je vystavujeme na stole, nebo na dušičky, kdy je zapalujeme na památku svých blízkých. I ony mohou kdykoli jindy vytvořit krásné a útulné prostředí, ale jejich sezóna začíná s podzimním časem a končí s pozdním jarem. Okouzlují nás svým světlem, kterého se v tomto období nemůžeme nabažit.

Výběr je opravdu velký

Když se snažíme koupit nádherný výrobek pro někoho z našich blízkých, kdo svíčkysvíčky miluje, zjišťujeme, kolik svíček se v obchodech a prodejnách běžně nachází a jaké druhy svíček skutečně existují. Mnohem méně pořizujeme svíčky pro sebe – a to není dobré… Vždyť dokážou skvěle zútulnit každou domácnost. Opravdu se nemusíte bát, že žádná z nich nebude vyhovovat vaší domácnosti. Svíčky se dodávají v mnoha barvách, velikostech a tvarech, takže určitě objevíte něco, co vám bude vyhovovat.

Svíčky si můžete i vyrobit

V případě, že se chcete pustit do výroby svíčky sami a chcete, aby vypadala originálně, buďte si jistí, že si je stačíte vyrobit sami, protože to není obtížné! Ovšem, chce to cvik a trpělivost. K vytvoření své krásné svíčky budete potřebovat svíčky nebo parafín, knoty, tyčinky, formy podle vlastního výběru. Dále pak plechovku, voskovky (pokud je parafín bezbarvý a vy ho chcete obarvit), dekorační prvky (skořici, kávová zrna, sušené ovoce a další komponenty), hrnec a staré noviny.

Svíčky 2
Foto: Pixabay

V případě, že chcete, aby vaše svíčka voněla, pořiďte si esenciální olej. Naplňte hrnec vodou, a pokud nechcete další dva dny po výrobě uklízet, vyložte pracovní prostor novinami. Nasekejte staré svíčky nebo si v plechovce nachystejte parafín. Plechovku dejte do hrnce naplněného vodou a nechte vše rozehřát. Mějte po ruce formy svíček a na špejlích omotejte knot a položte je na formu, aby knot visel dovnitř. Zajistěte jej malým množstvím vosku.

Po stranách dejte dekorační prvky a formy zalijte voskem. Při vícebarevných svíčkách musíte postupovat pomalu a nechat zaschnout předchozí vrstvu…

Vyšperkujte si svíčkami domov

Už dlouho se ví, že svíčky dokáží uklidnit domácí atmosféru. Je pěkné, když za okny padá sníh, vy si zapálíte svíčky, nalijete víno a vezmete si knížku nebo pustíte film. Ještě kouzelnější budou tyto chvíle strávené s milovanou osobou…

Zdroje info: maidforyou.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay