Zábrany proti holubům a jiným ptákům

Postavíte si nový dům a sednete si pohodlně na terasu. Klasikou idylku ale naruší rádoby modré z nebe, které na vás spadne. Tak přesně takto si nikdo relax na terase u nového domku v žádném případě nepředstavuje. Ptáci jsou doslova všudypřítomní a matka příroda tak rozhodně nemyslí pouze na člověka. O faktu, že ptačí trus dokáže značně znepříjemnit život, mohou mluvit i majitelé automobilů, kteří musí neustále své vozy čistit od ptačího trusu. Jak se tedy zbavit ptačího trusu jednou provždy? Zábranami proti holubům a jiným ptákům…

Jak vypadá zábrana proti holubům?

Zábrana proti holubům není žádné složité zařízení, které by bylo schopno nějakým extra speciálním způsobem odhánět holuby a další ptactvo z konkrétních míst. Jedná se o plastovou plošku, do které jsou integrovány kovové jehličky. Holub se tak u domu může pohodlně pohybovat, nicméně nemá kde přistát, což mu znemožní logicky i vykonání jeho potřeby. Tím pádem nebudete mít okolo domu ptačí trus.

Jak instalovat zábrany proti holubům

Instalace zábran proti holubům není nijak složitá. Stačí je pouze přilepit kvalitním lepidlem na místa, kde budou sloužit. Pokud chcete mít maximální jistotu, že zábrany vydrží na svém původním místě, bude vhodné je připevnit za pomocí vrutů. Záleží pouze na vás samotných, pro jakou variantu uchycení zábran se rozhodnete.

Kde patří zábrany proti ptákům

Zábrany proti ptákům je zapotřebí dát přímo na místa, která ptáci nejčastěji okupují. Nejčastěji se jedná o okraje střech a také o parapety. Tady je ale třeba být zejména u přízemních bungalovů opatrnější, jelikož jehličky jsou poměrně ostré. Tyto jehličky většinou patří hlavně do patrových objektů. Své využití nacházejí nejčastěji na školách, nemocnicích a také na firemních objektech a jiných domech, které jsou poměrně vysoké.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *