Matrace ErgoFlex

Z jakých materiálů se dnes vyrábějí matrace?

Kvalitní spánek je základem života každého z nás. Pokud postrádáte tradiční vitalitu a cítíte se neustále unavení, nejspíše vám chybí nejen on, ale i potřebný prostor pro relaxaci. Na vině může být nedostatek času. S tím se většinou těžko něco dělá. Jestliže ovšem odpočinek máte, ale za moc nestojí, problém tkví často v nevhodném prostředí ke spánku a relaxaci. Jak vše napravit? Vcelku jednoduše. Stačí si pořídit správnou postel a především matraci. Jak na její výběr? Orientujte se především podle dostupných materiálů, z nichž se vyrábí. O které jde? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Latexová matrace

Zdroj obrázku: materasso.cz

Latexové matrace

Pokud chcete vsadit na čistě přírodní materiál, výbornou volbu představuje latex. Jedná se materiál, který se získává z přírodního, případně umělého kaučuku. Matrace jsou měkké a dokonale pružné.

Bio pěna jako nadčasový materiál

Výbornou volbu představují také kvalitní matrace vyrobené z viskoelastické či studené pěny. Základem bio pěny jsou různé přírodní oleje. Klasická pěna je vyráběna standardně z ropy. Matrace vyrobené z bio pěny jsou nejen ekologické, ale také tvarově stálé a v neposlední řadě disponují vynikajícími ortopedickými vlastnostmi.

Pružinová matrace

Zdroj obrázku: materasso.cz

Gel skvěle uvolňuje svaly

Mnozí lidé preferují gelové matrace mající v ložné ploše umístěné gelové součásti, jež dokážou vytvořit akupresurní body. Díky nim dochází k uvolnění mnohých svalových partií po celém těle.

Taštičkové matrace

Také o těchto matracích se v poslední době poměrně často hovoří. Není se čemu divit, jelikož jsou také velmi kvalitní. Jejich základem jsou taštičky, v nichž jsou integrovány malé pružinky. Díky tomuto systému je rozložení hmotnosti člověka ležícího na takovéto matraci optimální.

Klasické pružinové matrace

I ty se dnes ještě objevují, jen ve značně inovované podobě. Pružiny jsou ještě důmyslně spojené dalšími menšími, takže v žádném případě nemůže dojít k jejich uvolnění.

Zdroj náhledového obrázku: materasso.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *