Vyrobte si vlastní antibakteriální gel jen ze 3 surovin

domácí antibakteriální gel

Antibakteriální gel se v posledních dvou letech stal nedílnou součástí našich životů. Máme ho v autě, ženy ho nosí v kabelce, chybět nesmí ani doma. S jeho pomocí se snažíme chránit před viry a bakteriemi. Antibakteriální gel nemusíte kupovat, vyrobit si ho totiž můžete i doma.

Výroba vám zabere jen chviličku

Vyrobit si doma antibakteriální gel není otázka na půl dne. Nemusíte si hrát na vědátory, vaše domácnost se nemusí proměnit v chemické doupě. K výrobě potřebujete jen 3 suroviny.

Co budete potřebovat:

  • 200 ml třecího alkoholu
  • 80 ml gelu z aloe vera
  • několik kapek esenciálního oleje

Jak na to:

Nic na tom není. Smíchejte alkohol s gelem z aloe vera a pro lepší vůni přidejte svůj oblíbený esenciální olej – pokud nechcete, lze jej pohodlně vynechat a na účinnost to nebude mít sebemenší vliv. Spojení gelu a alkoholu vytvoří ideální konzistenci. Gel se bude dobře nanášet, zároveň nebude stékat z rukou. Gel z aloe vera navíc bude pečovat o vaše ruce, které by mohl samotný alkohol nepříjemně vysušovat. domácí antibakteriální gel

Foto: Pexels

Jaký alkohol použít?

Pokud si chcete podomácku vyrobit antibakteriální gel, pamatujte na to, že musíte sáhnout alespoň po šedesátiprocentním alkoholu. Ten hraje klíčovou roli. Vhodnou volbou je právě třetí alkohol neboli isopropylalkohol.

Jaké éterické oleje můžete použít?

Pokud používáte antibakteriální gel, pak vám možná vadí jeho aroma. Co si budeme povídat, není to kolikrát kdovíjaká vůně, která navíc na rukou přetrvává poměrně dlouho, což vám může vadit. Proto můžete při výrobě domácího antibakteriálního gelu použít některý z esenciálních olejů. Poradíme vám, které jsou vhodné:

  • jalovec
  • tymián
  • levandule
  • yzop
  • rozmarýn
  • tea tree

Nejen proti koronaviru

Domácí antibakteriální gel sice nezabije úplně všechny bakterie, které na nás číhají, ale zejména proto obávanému koronaviru funguje poměrně účinně. Vděčíme za to právě alkoholu. Covid má kolem sebe tzv. ochranou skořápku zvanou obalový glykoprotein. Glykoproteiny odolají alkoholu jen stěží.

 

 

Zdroj: https://www.tyden.cz/rubriky/relax/ostatni/dezinfekcni-gely-jdou-na-dracku-domaci-recept-je-jednoduchy_540388.html, https://www.nasezahrada.com/domaci-antibakterialni-gel-vyrobite-za-par-minut/
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.