Dětské světlo

Vybíráme světlo do dětského pokoje

Dětský pokoj patří mezi místnosti, které jsou využívané v podstatě v průběhu celého dne. Volba kvalitního spolehlivého osvětlení by proto měla být velmi důmyslná a rozhodně nelze vůbec nic opomenout. Pokud i vy momentálně váháte a chtěli byste vybrat ta správná světla, jste na správné adrese. Pokusíme se totiž upozornit na všechny aspekty, které se jakkoli týkají výběru světel do dětského pokoje. Společně se přesvědčíme, že možností je opravdu hodně.

Na věku záleží

V první řadě je třeba upozornit zejména na věk konkrétní osoby, která v dětském pokoji žije. Je jasné, že úplně malé děti mají zcela odlišné požadavky, než by tomu bylo u dospívajících studentů. Nejmenším dětem také vybíráme světla my rodiče a často tak činíme zejména s ohledem na hraní a spaní, což jsou dvě činnosti, které budou pro děti charakteristické. Studenti naopak ocení silnější lampičku u stolu, kde budou trávit většinu času. Hlavní světlo může být poněkud tlumenější.

Typy světelných zdrojů

V každém případě se vyplatí koupit do dětského pokoje jedno hlavní stropní svítidlo, které bude dávat světlo na všechny strany. Bodovky nejsou úplně optimální, protože dokážou dát pouze kužel světla směrem dolů. Pokud jich bude více, pak už dokážou prosvětlit celý interiér dětského pokoje, nicméně i přesto nevypadají příliš dobře a mnohem více se budou hodit na chodbu a společné prostory konkrétního domu.

Určitě volte LEDky

V neposlední řadě se zaměřte na maximální úspornost svícení. Počítat byste měli s faktem, že standardní vláknové žárovky mají vysokou spotřebu a na hlavní světlo budete potřebovat minimálně 60 W. U úsporných zase berte v potaz, že častým blikáním je za několik málo týdnů kompletně odrovnáte. I proto je dobré investovat do LED technologie, která nabízí nejlevnější provoz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *