Kování na sklo

Vybíráme kování na sklo

Sklo se dnes řadí mezi nadčasové materiály, které si své využití najdou prakticky všude. Klasiku představují především skleněné obklady, které mohou být instalovány v koupelně či kuchyni. Poměrně oblíbené jsou ale také skleněné dveře a v neposlední řadě i fasádní systémy. Skleněný plášť budovy v případě nejrůznějších komerčních prostor typu autosalonů nebo nejrůznějších prodejen vypadá naprosto skvěle. My se budeme v následujícím textu soustředit na kování do skleněných ploch či na možnosti uchycení skla.

Bodové úchyty

Typy kování na sklo

K dispozici jsou dnes nejrůznější druhy kování určeného na sklo. Klasiku představují zejména zámky na sklo. Nejznámější je asi varianta centrálního zámku, nicméně vybírat lze i rohové typy a v neposlední řadě i zámky s knoflíkem. Zajímavé jsou i zámky bez výřezu ve skle. Samozřejmostí by u většiny dveří měla být madla, a to jak uzamykatelná, tak i obyčejná. Výborné je i bodové uchycení skla. Takzvané bodové kování je přichyceno v bodech přímo do skla.

Kotvení stříšek a zábradlí

Mezi druhy kování na sklo patří také nejrůznějších úchyty určené na ukotvení stříšek a zábradlí. Volit lze dolní nebo horní kotvení a také kotvení táhla do zdi. Využít lze i možnosti dvojího kotvení a dalších variant, které jsou schopny precizně uchytit sklo tak aby bylo hezké a maximálně funkční.

Kotvení na fasádu Spider

Vyberte si i kotvení na fasádu

Moderní kotvení na fasádu se vyznačuje vysokou labilitou, maximální pevností a dlouholetou životností. Výbornou volbou je značkové kotvení na fasádu Spider mající nejrůznější podoby dle počtu ramen. Vybírat můžete standardní jednoramenný typ, anebo modely se dvěma a více rameny. Největší jsou čtyřramenné kotvy. Jinak není problém volit ani bodové kotvení, které je také oblíbené. V eshopu Metalli.cz si budete moci vybrat jakékoli zmiňované kování a kotvící prvky dle vašeho přání.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *