Klíče gola

Výběr montážních klíčů je dnes opravdu pestrý

Kvalitní nářadí je nejenom základem dílny, ale pochopitelně i prostředkem k opravě jakýchkoli věcí. V domácnosti by měl mít pán domu prakticky všechno nářadí, aby mohl opravit jakékoli nedostatky, ke kterým bohužel časem stoprocentně dojde. Základem každé výbavy jsou montážní klíče a montážní sady. Vybírat si dnes lze z celé řady variací, a tak určitě nebude od věci se na možnosti nákupu klíčů zaměřit.

Klasické montážní klíče

Asi největší klasiku představují obyčejné klíče. Ty je možné vybírat v několika variantách provedení. Materiálově lze hovořit o kovu, který může být povrchově upraven třemi způsoby. Buď je přímo práškově nalakován a klíče je tak černý, anebo se jedná o pozinkovaný klíč. Optimální volbou jsou nerezové klíče právě pro jejich antikorozní vlastnosti. Důraz byste měli dbát i na provedení klíčů. Nejlepší je bezesporu klíč z jedné strany otevřený a z druhé strany kruhově uzavřený. Vybírat je ale možné i otevřené varianty, a to na každé straně s různou velikostí hlavy. Výborné jsou i sady nářadí. Klíče je možné koupit přímo v plastovém pořadači.

Gola sady

Jestliže chcete mít odtahování a přitahování jednodušší, pak můžete volit pohodlnou montážní gola sadu. Takzvané nástrčné klíče jsou ideální zejména při hodně zarezlých a pevných spojích. K jejich využívání je ale zapotřebí větší množství prostoru. Vybírat je možné tyto klíče v různých velikostních variantách. Optimální jsou i ty, které lze dát do aku vrtačky a šroubovat jejím prostřednictvím.

Další typy klíčů

Mezi velmi oblíbené nářadí patří také imbusové klíče. Jejich využití je nejčastější především u jízdních kol. Právě ta disponují mnohými součástmi zatahovanými na imbusové klíče. Z dalších typů jmenujme například klasické vruty, anebo vruty s křížovou či torxovou hlavou. Na ně je taktéž zapotřebí speciálních šroubováků anebo bitů.

Zdroj náhledového obrázku: dum-naradi.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *