Rolety

Vnitřní a venkovní rolety skvěle vypadají a šetří energie

Zastínění interiéru domu je nesmírně důležité. Neustálé uhýbání ostrému sluníčku nikoho z nás příliš nebaví. A proč bychom to také měli dělat, když si můžeme pořídit elegantní zastínění? Výbornou volbou jsou především interiérové a exteriérové rolety. Právě na jejich funkce se zaměříme mnohem podrobněji. Přesvědčíme se o tom, že jejich hlavní výhoda netkví pouze v zabránění průniku světla do vnitřních prostor domu.

Efektivní pomoc při izolaci

Velmi důležité je předznamenat, že vnitřní a venkovní rolety vám ušetří výdaje na energie, jelikož dokážou efektivně izolovat. Okna a prosklené dveře jsou místy, jimiž uniká teplo z interiéru nejvíce. Pokud jsou opatřeny roletami, vítr se přímo do prosklených ploch opírá méně a i z pohledu bránění vniku studeného vzduchu jsou výbornou volbou. Když k vám dorazí nezvaný host, bude se mu překážka v podobě venkovní rolety zdolávat mnohem hůře. Lze tedy hovořit i o jakési ochranné funkci před majetkovou trestnou činností.

Rolety

Zdroj obrázku: slovaktual.cz

Maximální životnost a skvělý vzhled

U obou typů zastínění se můžete spolehnout na maximální výdrž. Hliníkové lamely jsou lehké, nicméně dokážou vydržet velmi dlouhou dobu. Látkové stínění takovouto výdrž rozhodně nemá. Designově vytvoříte vynikající kompaktní celek. Vybrat si totiž lze spousty barevných odstínů, jež dokonale padnou k fasádě. Pokud navíc ještě přidáte stylové osvětlení a například kamenné nebo cihlové obklady, celek bude vypadat skvěle.

Cena se odvíjí od kvality, typu a ovládání

Kolik peněz za realizaci vnitřního nebo venkovního zastínění budete muset vydat? To je zcela individuální. Obecně platí, že venkovní rolety jsou nákladnější. Cena se odvíjí především od celkového počtu oken a dveří. Zapomenout nelze ani na ovládání. Elektrický pohon je pochopitelně dražší. Rozhodně se nevyplatí na venkovních roletách příliš šetřit. Ty nejmodernější a nejlepší vám vydrží klidně celý život.

Zdroj náhledového obrázku: slovaktual.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *