Tapeta

Vliesové tapety mohou být příjemným osvěžením vašeho bytu

Mnozí si ještě pamatujeme časy, kdy bylo tapetování bytu nejen naprosto běžnou věcí, ale zároveň také děsivým postrachem při každém stěhování či malování. Dříve narozeným ještě dnes běhá mráz po zádech při vzpomínce na papírové čepice z přeložených novin, vrávorání na žebříku a zoufalé zápolení s mazlavým lepidlem a hodiny a hodiny úmorné, zdlouhavé práce při lepení tapet, které se vám po lítém boji nakonec stejně odchlípnou nebo budou samá bublina, ale vy už nemáte ani čas, ani náladu se s nimi víc trápit, a tak jste nakonec rádi, že aspoň trochu drží, i když vypadjí strašně. Tak s tím už je dnes naštěstí konec. Moderní vliesová tapeta vás ušetří úmorné dřiny, vypadá výborně a může dodat vašemu interiéru zajímavý a netradiční vzhled.

Jednoduchá aplikace

Na rozdíl od výše popsaných traumatických zážitků z dob dávno minulých je práce s vliesovými tapetami velmi snadná a zvládne to úplně každý s pomocí nejzákladnějších pomůcek. Jestliže za starých časů byly tapety spíše laciným doplňkem, vliesová tapeta dnes zdobí ty nejmodernější rezidence a je výrazem luxusu a pohodlí.Výhodou vliesových tapet je nepřeberná škála různých barev a designových dekorací s množstvím ornamentálních ozdobných prvků. Tapetu lehce přilepíte na lepidlem natřenou stěnu. Pokud se vám nepodaří nalepit rovno, jednoduše tapetu sejmete a přilepíte znovu.

Tapeta

Foto: Pixabay

Výroba a výhody vliesových tapet

Vliesová tapeta se vyrábí z netkané textilie a její vzory se pak lisují a zahlazují pomocí různých polyakrylátů. Jednou z mnoha výhod těchto tapet je také to, že se nejen snadno nalepují, ale je možné je také lehce odstranit a vyměnit, aniž byste si u toho poničili stěny bytu. Díky tomu můžete svůj interiér měnit, kdykoli vás starý vzor omrzí a budete mít pocit, že je čas na oživení.

Kvalita za rozumnou cenu

Vliesová tapeta je také velmi kvalitní a pružná, takže po jejím nalepení dobře drží, nevytváří se na ní bubliny ani žádné praskliny. Tapety se také snadno čistí a jsou prodyšné, díky čemuž se zabrání plesnivění stěn. Vliesové tapety jsou ale samozřejmě o něco dražší než běžné papírové. Za kvalitu se ale platí.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *