Vlhké zdivo

Vlhké zdivo dokáže způsobit velké potíže

Omítky mnohých domů jsou typické vlhkostními mapami. Pokud si podobného jevu všimnete i u vás doma, měli byste vlhkost eliminovat. Je totiž příčinou zdravotních obtíží. Kapilární vzlínání vody dnes není nijak výjimečným jevem a hlavně u starších staveb se projevuje i odlupováním omítky a celkovou devastací objektu. Škody týkající se vzhledu budovy nejsou ale relativně tak závažné, jako je tomu u zdravotních rizik.

Vlhké zdivo ve sklepě

Zdraví máme pouze jedno

Jestliže dojde ke zvýšení relativní vlhkosti převyšující 80 % a u omítek přesáhne celková vlhkost 4 %, dochází ke vzniku optimálních podmínek pro rozvoj nejrůznějších mikroorganismů. Především plísně a houby si v takovémto prostředí libují a dokážou likvidovat veškeré předměty, které jsou na vlhkost náchylné. Delší pobyt v takovýchto místech může vést k velkým zdravotním problémům. Projevit se mohou především alergie, potíže s dýcháním spojené s respiračními chorobami a nejrůznějších chronické problémy.

Jak poznáme vysokou vlhkost?

Poznat nadměrnou přítomnost vody ve zdivu může být někdy poměrně náročné. U již pokročilejších stavů stačí pouze pohled na zpuchřelé zdivo a odlupující se omítku. Vlhnutí logicky začíná ve spodní části stěn. Mnohdy se vyplatí podívat se nejdříve do sklepních prostor. U nepodsklepených nemovitostí se může zpočátku vysrážená voda hromadit i na stěnách těsně nad podlahou. Příznakem je také těžký vzduch, který zůstává i při častém větrání.

Sanace vlhkého zdiva

Příčiny vysoké vlhkosti a její odstranění

Příčin vzniku zmiňovaných potíží může být hned několik. Nejčastěji se jedná o narušenou nebo již starou izolaci, kterou je nezbytné vyměnit. Vinu na celé situaci mohou mít i stará okna. Efektivní řešení představuje sanace vlhkého zdiva, kterou zrealizuje profesionální firma. Výbornou volbou je společnost Izolace Hróz, která nabízí hned několik způsobů sanace za nejnižší ceny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *