Vlhké zdivo

Vlhké zdivo dokáže způsobit velké potíže

Omítky mnohých domů jsou typické vlhkostními mapami. Pokud si podobného jevu všimnete i u vás doma, měli byste vlhkost eliminovat. Je totiž příčinou zdravotních obtíží. Kapilární vzlínání vody dnes není nijak výjimečným jevem a hlavně u starších staveb se projevuje i odlupováním omítky a celkovou devastací objektu. Škody týkající se vzhledu budovy nejsou ale relativně tak závažné, jako je tomu u zdravotních rizik.

Vlhké zdivo ve sklepě

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Zdraví máme pouze jedno

Jestliže dojde ke zvýšení relativní vlhkosti převyšující 80 % a u omítek přesáhne celková vlhkost 4 %, dochází ke vzniku optimálních podmínek pro rozvoj nejrůznějších mikroorganismů. Především plísně a houby si v takovémto prostředí libují a dokážou likvidovat veškeré předměty, které jsou na vlhkost náchylné. Delší pobyt v takovýchto místech může vést k velkým zdravotním problémům. Projevit se mohou především alergie, potíže s dýcháním spojené s respiračními chorobami a nejrůznějších chronické problémy.

Jak poznáme vysokou vlhkost?

Poznat nadměrnou přítomnost vody ve zdivu může být někdy poměrně náročné. U již pokročilejších stavů stačí pouze pohled na zpuchřelé zdivo a odlupující se omítku. Vlhnutí logicky začíná ve spodní části stěn. Mnohdy se vyplatí podívat se nejdříve do sklepních prostor. U nepodsklepených nemovitostí se může zpočátku vysrážená voda hromadit i na stěnách těsně nad podlahou. Příznakem je také těžký vzduch, který zůstává i při častém větrání.

Sanace vlhkého zdiva

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Příčiny vysoké vlhkosti a její odstranění

Příčin vzniku zmiňovaných potíží může být hned několik. Nejčastěji se jedná o narušenou nebo již starou izolaci, kterou je nezbytné vyměnit. Vinu na celé situaci mohou mít i stará okna. Efektivní řešení představuje sanace vlhkého zdiva, kterou zrealizuje profesionální firma. Výbornou volbou je společnost Izolace Hróz, která nabízí hned několik způsobů sanace za nejnižší ceny.

Zdroj náhledového obrázku: izolacehroz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *