Vlastnosti sedacích vaků. Nabízí zdravé sezení

sedací vak

Sedací vaky jsou v dnešní době velmi oblíbené a k vidění jsou v mnoha domácnostech i nejrůznějších veřejných budovách, od knihoven po čekárny. Je ale sezení v nich zdravé?

Sedací vak? Ano!

Využití sedacích vaků má ve skutečnosti blahodárný vliv na vaše zdraví. Přizpůsobí se i nezvyklé poloze, ve které můžete uvolnit vaši napjatou páteř. Uvolní se tím tlak nejen v oblasti beder, ale často i v oblasti hýždí. Ty mohou často také za nespecifické bolesti nohou. Sedací vakySedací vaky  pomohou tyto potíže výrazně zmírnit.

Ať už ležíte na vaku v jakékoliv úlevné poloze, materiál vyplní celý prostor pod vámi. Pro každou část vašeho tak bude dobrou oporou. Platí to při bolestech, nebo jen při běžné únavě. V sedacím vaku můžete pohodlně relaxovat, a to například i se svým dítětem, které je potřeba zrovna nakojit nebo uspat.

sedací vak

Foto: Pixabay

Sedací vak: univerzální sedací pomůcka

Sedací vaky pomohou i lidem s omezeným pohybovým aparátem. Často je proto můžete spatřit v různých gerontologických centrech, kde na nich starší lidé cvičí nebo se jen tak protahují. Sloužit mohou i jako rehabilitační pomůcky při lehu na břiše, nebo zádech. Díky inertnímu materiálu jsou vhodné jak pro astmatiky, tak i pro alergiky.

Sedací vaky pomohou i těm, kteří trpí například hemoroidy. Tlak je díky přelévajícím se kuličkám uvnitř natolik šetrný, že i na choulostivá místa působí velmi jemně. Ocení to třeba ženy po porodu či lidé s horší mobilitou.

Pohodlný a zároveň bezpečný

Mohou si v něm příjemně lebedit i vaše děti. Nemá totiž žádné ostré hrany, o které by se mohlo vaše dítě nepříjemně zranit. Vak je navíc lehký, tudíž ho vaše dítě může lehce přesunout do míst, kde ho nejvíce potřebuje.

Tento stylový nábytek dobře obohatí svým netypickým tvarem i váš interiér. Výhodou je, že ho mohou používat různé generace od nejmenších po nejstarší. Sedací vak je snadno udržitelný, pokud si pořídíte ten omyvatelný, můžete bez problémů svůj sedací vak využít i na vaší zahradě.

Zdroje informací: https://assets.researchsquare.com/files/rs-677184/v1/45691320-2553-42dd-be2e-a5afcb7c3b0e.pdf?c=1631885896, novinky.cz, bydleni.cz

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.