podl1

Vinylová podlaha je docela jiná, než si myslíte

Také uvažujete nad rekonstrukcí? Pak byste se dříve nebo později měli podívat i na vhodné materiály na podlahu. Horkou novinkou posledních let je vinyl. Ovšem koluje o něm stále celá řada předsudků a mýtů. A my vám dnes ukážeme, jak je to s nimi doopravdy.

Vinyl na dotek připomíná dřevo, ne plast

Vinylové podlahy si zakládají na schopnosti dokonale vzhledově imitovat prakticky jakýkoli materiál. A to včetně např. oblíbeného přírodního kamene nebo dlažby. Když se po něm však projdete, a to třeba i naboso, překvapí vás, jak je teplý a příjemný je. Připomíná mnohem spíš koberec s krátkým vlasem než třeba plovoucí podlahu.

Je nehořlavý a odolný

Určitě nejde o obyčejné „lino.“ Naopak. Vůči ohni je odolnější než oblíbené dřevěné podlahy. A když už přece jen začne hořet, po nějaké chvíli zcela sám zhasne. A nevadí mu ani mechanické poškozování – například neustálé přejíždění kolečkovou židlí nebo častý ošlap v předsíni. Vůbec to na něm nepoznáte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

O přírodní vzhled se nestará jenom tisk

A jak je to s onou skvělou vlastností imitace u vinylových podlah? Mýlili byste, kdybyste si mysleli, že za vším stojí jen výkonné tiskárny. Když se totiž na vinylové podlahy podíváte blíže, zjistíte, že jejich svrchní stranu pokrývá i drobný reliéf. Právě on dodává jejich vzhledu na autentičnosti a dovolí vašim návštěvám podlehnout dlouhotrvajícími klamu o dokonale „přírodní“ podlaze.

A to všechno za velmi příznivou cenu, kombinovanou se snadnou pokládkou a jednoduchou údržbou. Seznámit se s vinylem blíž se zkrátka vyplatí. Hodí se do každého interiéru – skvěle doplní ten moderní, rustikální i retro. Stačí si jen vybrat ze stovek možných barevných variací a provedení. Vše ostatní už je otázkou chvilky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *