01_tapeta

V čem tkví kouzlo vliesových tapet

Tapety představují v dnešní době velmi zajímavou alternativu k vymalování interiéru a lze říci, že po době, kdy se netěšily příliš velké oblibě, se vrací na výsluní. Na trhu jsou dnes k dispozici tapety nepřeberného množství barev, vzorů, povrchových úprav i typů. V poslední době jsou stále oblíbenější tzv. vliesové tapety, které oslovují zákazníky svými četnými výhodami. V čem spočívají? A co ony vliesové tapety vlastně jsou?

Vliesové tapety

Vliesové tapety jsou tvořeny polyesterovými a celulózovými vlákny zafixovanými pojivem. Případné povrchové vzory jsou potom tvořeny PVC či akrylátem. Tato struktura zajišťuje tapetám tohoto typu skvělé vlastnosti. Mezi těmi musíme jmenovat odolnost a rozměrovou stálost i prodyšnost pro vzduch i vodní páru. To nejzajímavější ale souvisí s vlastním používáním těchto tapet v interiérech.

Pokud jste někdy lepili na své stěny tapety, pravděpodobně vás neminul nepříjemný proces máčení a provlhčování. A právě v tom tkví největší výhoda vliesových tapet – nic takového vás s nimi nečeká.

02_tapeta

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Lepení vliesových tapet

Jak již bylo naznačeno, na vliesové tapety se před umístěním na stěnu nenanáší žádné lepidlo. To se totiž dává přímo na stěnu a tapety se tedy na ní poté lepí bez jakékoliv předchozí úpravy (samozřejmě kromě stříhání). Pod lepidlo je vhodné nanést ještě penetrační nátěr. Jeho výhody oceníte ve chvíli, kdy budete potřebovat tapety v budoucnu strhnout. Protože nátěr zabrání prosáknutí lepidla do omítky, tapety půjdou bez problémů strhnout.

Pečlivé nanesení penetračního nátěru a lepidla také zabrání vytvoření suchých míst, ke kterým se tapeta nepřilepí a bude tak nemožné jí dokonale vyhladit. V tomto bodě je na místě zdůraznit, že nutnou podmínkou dokonalé instalace tapet je naprosto vyhlazený podklad bez zbytků starých tapet, maleb či jiných nerovností.

Celkově jsou vliesové tapety skvělou volbou, kterou zdobí odolnost, dlouhá životnost, poměrně snadná instalace i jejich následné odstranění.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *