Úložný prostor v rodinném domě

Každý rodinný domek je typický logicky příjemným bydlením, které je ale spjato s velkým množstvím různých věcí. Pokud je nemáme kam schovat, tak je logicky interiér hyzděn, a to nejenom esteticky. Ideální je najít co největší množství efektivního úložného prostoru. Pokusme se tedy shrnout, kde lze v rodinném domě vybudovat co možná nejefektivnější úložný prostor. 

Vestavěné skříně

Chcete-li uspořit maximální možný prostor, pak si určitě pořiďte vestavěné skříně. Kvalitní vestavěná skříň kopíruje stěnu a může ukrýt celou řadu věcí. Při plánování konkrétního interiéru byste měli počítat s tím, že šířka vestavěné skříně se pohybuje v rozmezí od 120 do 180 centimetrů, takže tento prostor u zdi musíte mít. Ideální je uvolnit celý prostor podél stěny, aby vestavěná skříň mohla být skutečně velká a kopírovat celkový prostor stěny. Posuvné dveře zaberou pouhých 10 centimetrů, takže do prostoru zasahovat nebudou. Určitě lze realizovat i tenčí skříně, nicméně ty už toho tolik nepojmou.   

Uměle vytvořené příčky

Interiér lze přepažit klidně i mobilními dělicími příčkami. Různé typy zástěn anebo příček není problém nechat přímo na míru zkonstruovat. Dělicí příčky umožní další alternativy úložného prostoru. Fantazie by neměla mít v tomto ohledu žádné meze a rozhodně je dobré dbát jen na to, aby danou místností nebylo ubráno okno. Zdroj světla je neskutečně důležitý a není možné jej vypustit.  

Jak jinak vytvořit úložný prostor

Úložný prostor můžete vytvořit klidně i celou řadou dalších možností. Pokusme si je tedy shrnout do několika.
                     důmyslně ukryté postele
                     podesta nabídne také spousty místa
                     skříně nacházející se pod stropem
                     závěsy
                     úložný box
                     úložné krabice

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *