Úložný prostor v rodinném domě

Každý rodinný domek je typický logicky příjemným bydlením, které je ale spjato s velkým množstvím různých věcí. Pokud je nemáme kam schovat, tak je logicky interiér hyzděn, a to nejenom esteticky. Ideální je najít co největší množství efektivního úložného prostoru. Pokusme se tedy shrnout, kde lze v rodinném domě vybudovat co možná nejefektivnější úložný prostor.

Vestavěné skříně

Chcete-li uspořit maximální možný prostor, pak si určitě pořiďte vestavěné skříně. Kvalitní vestavěná skříň kopíruje stěnu a může ukrýt celou řadu věcí. Při plánování konkrétního interiéru byste měli počítat s tím, že šířka vestavěné skříně se pohybuje v rozmezí od 120 do 180 centimetrů, takže tento prostor u zdi musíte mít. Ideální je uvolnit celý prostor podél stěny, aby vestavěná skříň mohla být skutečně velká a kopírovat celkový prostor stěny. Posuvné dveře zaberou pouhých 10 centimetrů, takže do prostoru zasahovat nebudou. Určitě lze realizovat i tenčí skříně, nicméně ty už toho tolik nepojmou.

Uměle vytvořené příčky

Interiér lze přepažit klidně i mobilními dělicími příčkami. Různé typy zástěn anebo příček není problém nechat přímo na míru zkonstruovat. Dělicí příčky umožní další alternativy úložného prostoru. Fantazie by neměla mít v tomto ohledu žádné meze a rozhodně je dobré dbát jen na to, aby danou místností nebylo ubráno okno. Zdroj světla je neskutečně důležitý a není možné jej vypustit.

Jak jinak vytvořit úložný prostor

Úložný prostor můžete vytvořit klidně i celou řadou dalších možností. Pokusme si je tedy shrnout do několika.
–                     důmyslně ukryté postele
–                     podesta nabídne také spousty místa
–                     skříně nacházející se pod stropem
–                     závěsy
–                     úložný box
–                     úložné krabice
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.