Mikrovlnná trouba

Trouba bude dokonale čistá i bez speciálních přípravků

I pokud se snažíte dávat při pečení pokrmů v troubě pozor, vždy se za nějaký čas ušpiní a zamastí. Při pečení se pára z jídla šíří a nečistoty se pak hromadí na stěnách, dvířkách nebo na vnitřním skle. Zde máte hned několik tipů, které vám pomohou při čištění trouby.

Pomůže voda se saponátem?

Snad není nic lepší, než voda smíchaná s neutrálním saponátem na nádobí. Zvládne odstranit jak nečistoty, tak i mastnotu. Vytvořte základní čištění za pomocí houbičky a saponátu, potom pěnu odstraňte vlhkým hadříkem a dokončete suchým hadříkem. Jestliže je trouba znečištěná až příliš, potom ji dočistěte podle některého z dalších postupů.

Co zvládne pasta ze sody?

Je to takový první tip z oblíbené sody, kterou se vyplatí mít vždy po ruce. Skvělým pomocníkem je i v domácnosti. Pasta se dá připravit pomocí jedlé sody a vlažné vody.

Stačí, když promícháte vodu se sodou na hustší konzistenci, aby nestékala. Dále za pomoci čistícího kartáče naneste pastu na celou vnitřní stranu skleněných dvířek a lehce ji rozetřete. Pozor si však dejte, aby se pasta nedostala na těžko dostupná místa, jako jsou třeba skleněné vložky.

Působit ji nechte alespoň 20 minut, potom ji odstraňte vlhkým hadříkem či houbou. Potom už jen vytřete dosucha.

Trouba

Zdroj foto: Pixabay.com

Co takhle pasta ze sody a octa?

Možná se vám nepodařilo ze skla trouby odstranit veškeré nečistoty jen za pomocí sody, pastu vyleštěte tak, že vody ještě trochu zahřejte a přidejte do ní trochu octa. Ovšem v takovém případě také přidejte více sody, abyste zachovali konzistenci pasty a také zabránili jejímu stékání.

Pastu nanášejte, dokud je voda ještě teplá a dobře rozetřete. Působit nechte opět nejméně 20 minut, poté očistěte jemnou stranou houbičky a osušte.

Jak správně čistit vnitřek skleněných dvířek?

Vnitřní dvířka částí trouby se dají vyčistit celkem jednoduše. Jak se, ale k této části dostat? Existuje takový jednoduchý způsob, který však závisí na modelu vaší trouby.

Některá dvířka je potřeba nejprve odšroubovat, ta modernější mají tlačítko či bezpečnostní zámky, které uvolní zevnitř sklo, a tak máte dovnitř přístup.

Zdroj foto: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *