Trik s mincí jako efektivní kontrola mrazáku

Pětikoruna v mrazáku

Když bychom měli jmenovat spotřebiče, bez nichž se doma neobejdete, nejspíše bychom brzy narazili na mrazák. Většina z nás ho má naplnění k prasknutí, a to jak sezónním ovocem a zeleninou, tak i masem a dalšími potravinami. Není se čemu divit, jelikož bio kvalita je pro mnohé z nás optimální záležitostí. Mrazák ovšem musí šlapat jako hodinky. Pokud tomu tak není, spotřebuje obří porci elektřiny, a navíc nemrazí správně.

Neustálé otevírání mrazáku není ideální

Mnohdy se může stát, že s mrazákem nebude něco v pořádku. Většinou to poznáte podle obřích zmrazků, které se vytvářejí na chladicích mřížkách. Mrazák také může vydávat ne zrovna libé zvuky a v neposlední řadě nelze zapomenout ani na potraviny, které po vyjmutí nevypadají zrovna dvakrát dobře. Pokud je nakonec zkonzumujete, může se vám udělat hodně zle. Otevírat ale neustále mrazák a snažit se přijít na to, jestli funguje efektivně, by nebylo zrovna dobrým nápadem.  

Pětikoruna v mrazáku

Miska s mincí: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Trik s mincí je ideální

Stačí si vzít misku, nalít do ní vodu a následně ji vložit do mrazáku. Poté ji tam necháte delší dobu, aby voda v misce zmrzla. Na hladinu pak položíte minci. Je úplně jedno jakou. Následně misku opět vložíte do mrazáku. Na druhý den, ideálně po minimálně 24 hodinách misku zkontrolujete a zjistíte, jestli je mince stále na hladině. Pokud ano, je všechno v pořádku. Jestliže ale zmrzla níže ve vodě, pak byste měli počítat s tím, že je něco špatně. Mrazák se zřejmě vypíná a opětovně zapíná.

Prostě odmrazíte a vyzkoušíte znovu

V každém případě se v případě neúspěšného testu vyplatí mrazák kompletně odmrazit a následně do něj vložit misku s minci znovu. Třeba se díky odmražení a spoustě ledu přimrzlého na mřížkách stabilizoval a bude fungovat. Pokud ne, je třeba jej nechat opravit.

Miska s mincí: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.