Toužíte po odolné střeše? Zaměřte se na moderní technologické vychytávky

Střešní krytina

Dosáhnout opravdu ochráněné a téměř bezúdržbové domácnosti je uměním, které zvládnou jen ti nejšikovnější řemeslníci. Ať už zrovna řešíte základy, stěny, izolaci, okna, půdu či třeba korunu celé stavby, vždy je dobrým nápadem vsadit na nejnovější materiály a technologické postupy. Kde začít?

Staré versus nové

Po dlouhá desetiletí se nejčastější formou střešní krytiny stávalo klasické řešení, jímž jsou všemi známé střešní tašky. Ty rozhodně ještě nepatří do šrotu, protože při správné péči dokážou opravdové divy.

V posledních letech si však popularitu začaly získávat dvě poměrně nové varianty, mezi něž se řadí plechové střešní krytiny a plastové střešní krytiny. Ty se chlubí špičkovou mechanickou i chemickou odolností, bezúdržbovou životností v řádech desítek let, lehkou váhou a snadným položením. Není tudíž divu, že si stále častěji nalézají cestu na všechny druhy staveb.

Nic však nefunguje samo od sebe, a tak je nutné při jejich realizaci vsadit na služby ověřených a zkušených řemeslníků. Jedině ti přesně identifikují specifické požadavky jednotlivých konstrukcí a přizpůsobí jim celý projekt.

Vybírejte pečlivě

Na tuzemském trhu se pohybuje několik velmi kvalitních poskytovatelů, jejichž péči lze doporučit. Příkladem je společnost STAV-INVEST, jež má své pobočky v Kladně, Praze 5, 9 a 10. Její internetové stránky najdete pod odkazem stavebniny Praha, kde se snadno dozvíte všechny potřebné informace.

Dobrým nápadem je absolvování úvodní nezávazné schůzky zdarma, na jejímž základě se následně sami rozhodnete, jestli vám bude daná spolupráce vyhovovat. Nezapomeňte vyjádřit svá specifická přání, zeptat se na jakýkoliv dotaz a nechat si s čímkoliv poradit. Jedině tak dosáhnete těch nejlepších možných výsledků.

TIP: Podívejte se na kompletní postup, jak probíha oprava střechy. Některé úkony zvládnete sami, na jiné si budete muset přizvat odborníka.

Náhledové foto: Stavinvest

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.