Takhle vyčistíte ucpaný odpad jen se solí nebo jedlou sodou

Ať už se jedná o ucpaný odpad v kuchyni nebo dokonce na záchodě, v žádném případě nejde o nic příjemného. Pokud doma zrovna nemáte silnější přípravek určený pro pročištění potrubí, mohou pomoci i běžné věci, jako jsou sůl nebo jedlá soda. Jak se správně použít a s jakým druhem ucpaného odpadu pomůžou.

Běžná kuchyňská sůl

Sůl nad zlato platí opravdu několikanásobně, protože je nezbytná nejenom pro ochucování pokrmů, ale pomůže i s běžným domácím úklidem a čištěním. Skvěle se hodí pro preventivní čištění odpadu i ve chvíli, kdy je mírně ucpaný. Použít se dá do toalety, umyvadla, ale třeba i pro čištění dřezu.

Kombinace s jedlou sodou a horkou vodou

Recept pro vytvoření domácího prostředku k pročištění odpadu je v zásadě jednoduchý. Budete potřebovat tři důležité ingredience. Jde o kuchyňskou sůl, jedlou sodu a horkou vodu. Tento recept je natolik účinný, že ho doporučují dokonce instalatéři jako rychlé pohotovostní řešení. Nejlepších účinků dosáhnete ve chvíli, kdy odpad není úplně ucpaný. Jakmile si tak začnete všímat špatného odtékání, není na co čekat a pustit se do práce.

Foto: Pixabay

Recept na uvolnění ucpané toalety

Pokud se vám stane, že máte problém s ucpaným odpadem u toalety, pomůže tento jednoduchý recept. Budete potřebovat zhruba 6 hrnků vody, které ohřejete v rychlovarné konvici. Do dalšího suchého hrnku si připravte sůl a jedlou sodu přesně půl na půl. Tuto směs nasypte do záchodové mísy, promíchejte a postupně přilévejte horkou vodu z konvice. Proud horké vody se snažte směřovat zásadně přímo do vody a ne na keramické části toalety. Samotné použití soli však v zásadě nestačí a celou operaci je nutné dokončit také mechanickým uvolněním. K tomu nejčastěji v domácnosti slouží klasický zvon. Pro ještě lepší zprůchodnění můžete opět přilít trochu horké vody.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vycistit-odpad-20300413.html a https://www.kutil.cz/dum/5-zpusobu-jak-vycistit-ucpany-odpad-abyste-nemuseli-volat-instalatera/

Náhledové foto: Pixabay