Stavební spoření začíná opět táhnout

Stavební spoření

Kde hledat nejvyšší zhodnocení peněz na trhu? U stavebního spoření. V dobách nedávno minulých se od tohoto typu střádání finančních prostředků do značné míry začalo upouštět. Vše souviselo především se stavebními spořeními, u nichž se smlouvy vázaly na děti. Výběr peněz totiž musel posvětit soud. Dnes je tomu jinak a situace je stejná jako dřív. Získat můžete se stavebním spořením až 2000 korun ročně navíc. Takovouto finanční injekci žádný jiný spořicí produkt nenabídne. My se podíváme, na co všechno si dát pozor, když vybíráte stavební spoření a upozorníme i na konkrétní produkty.

Stále výhodné spoření

Pokud váháte a myslíte, si, že najdete výhodnější produkty, srovnejte si stavební spoření a rázem uvidíte, jak vysokou podporu dostanete. V každém případě je třeba říct, že mimo zhodnocení peněz nabízí tento druh šetření také možnost uložení částek po menších sumách, anebo naopak stačí na koci roku složit na účet celkovou sumu. Záleží pouze na vás. Stavební spoření také dokáže poskytnout standardní, případně překlenovací úvěry. Lze si tak půjčit na stavbu či rekonstrukci, případně nákup objektu.

Stavební spoření od České spořitelny

Česká spořitelna řadící se mezi nejznámější finanční instituce u nás nabízí velmi zajímavé podmínky. Celkový výnos činí 3,4 %, přičemž za vedení budete platit pouhých 310 korun. Poplatek za sjednání činí 495 korun. Samotné stavení spoření České spořitelny lze pochopitelně uzavřít i online, a to velmi rychle bez jakýchkoli odkladů. Pokud chcete rychle naspořit finanční prostředky, jedná se o výbornou variantu.

Stavební spoření od Lišky

Českomoravská stavební spořitelna je tradiční institucí soustředíce se právě na spořicí produkty týkající se bydlení. Stavební spoření od Lišky je typické výnosem 3,2 %. Za sjednání stavebního spoření zaplatíte 1 % z celkové cílové částky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.