Stavební pouzdro a jeho výhody

Stavební pouzdro pro posuvné dveře patří mezi termíny, které by měl každý stavebník znát ještě předtím, než se vůbec do budování nového obydlí anebo rekonstrukce toho stávajícího pustí. Jedná se tedy o pouzdro, které tvoří jakousi kapsu pro posuvné interiérové dveře. Důležité je o něm vědět ihned před započetím stavby, jelikož po celkové úpravě interiérů již nelze toto pouzdro do celkového prostoru zakomponovat. Jinými slovy, k jeho integraci jsou nezbytné stavební úpravy. Podívejme se tedy na to, proč vlastně stavební pouzdra volit, jaké jsou jejich základní přednosti a jak vypadá montáž.

Proč si pořídit stavební pouzdra

Hlavním důvodem pořizování si posuvných dveří do stavebního pouzdra je především to, že dochází k maximální možné úspoře prostoru. Využito bude i místo, které se nachází v těsném sousedství dveří. To je jinak u standardních křídlových dveří nevyužito. Jedná se zhruba o celé 2 m2 prostoru. Vynikající je i tichý způsobe otevírání posuvných dveří. V podstatě o nich ani nebudete vědět. Dveře se úplně schovají v případě otevření do zdi a vy budete mít místa, kolik budete potřebovat.

Hlavní plusy stavebního pouzdra

Největší výhody tohoto typu řešení interiérových dveří vám shrneme do jednoduchých bodů.

–          maximální úspora prostoru

–          jednoduché a velmi tiché otevírání

–          bezbariérový přístup samozřejmostí

–          nijak nepřekáží v prostoru

–          jednoduše rozdělí i velké místnosti

Značky stavebních pouzder a montáž

Pokud bychom měli doporučit některé nejznámější značky, pak jsou to zejména stavební pouzdra JAP a stavební pouzdra Eclisse. Obě dvě značky jsou jakýmisi stálicemi na tuzemském trhu a vy jako zákazníci se budete moci spolehnout na vysokou kvalitu. Montáž obou typů pouzder zvládnou klidně i zedníci na vaší stavbě na základě prostudování podrobného manuálu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.