Stavební míchačka

Stavební míchačka: Jak vybrat tu správnou

Realizace stavby svépomocí je stále poměrně frekventovanou činností, a to i přes nástup domů na klíč a moderních dřevostaveb. Tento cenný stavební nástroj potřebujete bezesporu i v případě, že pouze něco opravujete, stavíte udírnu, základ plotu, řešíte zeď anebo jakoukoli jinou činnost. V dobách dřívějších nebyl problém míchačku vybrat. Dnes se ale na trhu nachází spousta modelů, a tak není od věci soustředit se na kritéria, podle nichž je třeba volit. Doporučíme také spolehlivého prodejce, u něhož můžete nakupovat za výhodné ceny.

Napětí na prvním místě

Velmi důležitým kritériem je především napětí. V minulosti byly k dostání jakákoli varianty stavební míchačky pouze s napětím 380V. Postupem času se vyvinuly i modely na 230V, nicméně při jejich zapojení docházelo díky vysokému odběru elektrické energie k vypadávání pojistek. To logicky vedlo stavebníky k nákupu prvně jmenovaných míchaček na 380V. Počítat bylo ale nezbytné i se zásuvkou mající stejnou hodnotu napětí. U malých míchaček do objemu 160 l se dnes vyplatí jen napětí 230V, bohatě vám postačí, navíc zásuvky máte po celé domácnosti.

Objem bubnu a další aspekty

Pozor byste si měli dát i na celkový objem bubnu a rozměry stavební míchačky. Nejprodávanější jsou modely s objemem do 160 litrů na 230V. Je tomu tak hlavně díky jejich praktičnosti. Když potřebujete pracovat, dotáhnete si míchačku na místo sami. Většinou ji lze pohodlně složit i do zavazadlového prostoru automobilu podobně jako další elektrické nářadí. Výborné jsou i minimální modely na 125 l, tako třeba míchačka na beton a maltové směsi Scheppach MIX 125 l. Jinak je vhodné soustředit se ještě na možnosti vyklápění na obě strany a také na to, aby převody nebyly kompletně v plastu.

Vyberte si dle vašich představ

Zvážíte-li všechna zmiňovaná kritéria, můžete si vybrat konkrétní variantu. Doporučujeme eshop Jadal.cz, který má ve své nabídce nejen míchačky, ale veškeré nářadí, které můžete jak v domácnosti, tak v profesním životě potřebovat. Za rozumné ceny si můžete vybrat právě míchačku s dopravou zdarma.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *