Stavbu základové desky svěřte profesionálům

Zakladovka

Základová deska patří mezi nejdůležitější komponenty každého domu. Nejenže zajišťuje stabilitu stavby, ale také přenáší veškeré zatížení stavby z její konstrukce do půdy.

Žádná stavba se neobejde bez kvalitních, pevných a rovných základů. Tedy postavených profesionály z těch nejkvalitnějších materiálů, ať již prostého betonu či železo betonu. Volba vhodného materiálu pro základovou desku je klíčová.

Na základové desce nešetřete

Základy domu se nevyplácí podceňovat a už vůbec ne na nich šetřit. I ta sebemenší chyba může v budoucnu představovat velký problém, jehož odstranění může být buď finančně náročné, nebo přímo nemožné.

Vybíráme základovou desku

Informaci o materiálu, z něhož by základová deska vašeho domu měla být postavena, obsahuje jeho projektová dokumentace. V potaz však je třeba vzít i další faktory, jako jsou složení a únosnost podloží. Jaké existují možnosti?

Základová deska na štěrku

Cenově nejdostupnější a ze stavebního i finančního hlediska nejjednodušší řešení představuje základová deska na štěrku. Jejím základem je štěrk smíchaný se zeminou a bednění vyložené ocelovou sítí a zalité betonem. Problémem této metody mohou být tepelné mosty způsobené tepelnou izolací podlahy, tedy nad základovou deskou.

Základová deska na pěnoskle

Mnohem lepšími tepelně izolačními vlastnostmi vyniká základová deska na pěnoskle (mikroskopické částečky skla o velikosti 10 až 90 mikrometrů). Ty v desce rovněž fungují i jako drenáž. Proto je toto řešení vhodné i pro nestabilní podloží.

Zakladovka

Foto: Zakladovka.cz

Deska na extrudovaném polystyrenu

Tepelně i vlhkostně nepropustná je rovněž základová deska na extrudovaném polystyrenu. Je totiž zabetonovaná v kompaktní vaně a zespodu i ze stran odizolovaná. Vyniká i skvělou nosností i pevností. Ze všech desek je však nejdražší.

Základová deska na klíč

Jak již jsme apelovali v titulku tohoto článku, stavbu základové desky je vhodné svěřit profesionálům, které najdete například na stránkách www.zakladovka.cz. Jejich provozovatelem je jihlavská společnost Fabry Floors s.r.o., která vám desku skutečně postaví na klíč. Vykope základy, položí rozvody a samozřejmě desku zalije tím nejkvalitnějším betonem. Vy se zkrátka nemusíte o nic starat. Ještě váháte?

Náhledové foto: Zakladovka.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.