Tepelné čerpadlo
21/04/2014
Kategorie: Domácnost, Novinky, Vytápění

Stavba tepelného čerpadla svépomocí se nevyplatí

Tepelná čerpadla jsou v současnosti hodně v kurzu a rozhodně není od věci si o nich zjistit poněkud více informací. Mnozí domácí kutilové se rozhodnou pro stavbu tepelného čerpadla doma. Tepelné čerpadlo svépomocí sice většinou člověk zkonstruuje, nicméně jeho bezproblémový chod je potom další otázkou, na kterou je zapotřebí najít příslušnou odpověď. Tepelná čerpadla je tedy mnohem výhodnější nakoupit od profesionálů, kteří jim pochopitelně mnohem více rozumí a jsou schopni na jejich provoz dát i záruku. Podívejme se tedy na několik důvodů, proč tepelné čerpadlo svépomocí neřešit!

Jak funguje tepelné čerpadlo, většinou víme

Tepelné čerpadlo nabízí poměrně jednoduchý princip a systém fungování. I tak je ale zapotřebí upozornit na poměrně silné tlakové i teplotní změny. Zařízení tak musí jednoznačně snášet poměrně velké změny, a tak bude nutné volit takové, které je schopno vše přestát bez větších problémů. Doma zkonstruovaná zařízení toto zvládnou jen velmi složitě, jelikož asi nikdo nedokáže bez strojů konstrukčně zvládnout čerpadlo na profesionální bázi. Životnost čerpadla je také logicky minimalizována.

Problémy s chladivem

Velké potíže mohou nastat při konstruování tepleného čerpadla i z hlediska chladiva. Nejčastěji je používán na domácí tepelná čerpadla freon R22. Ten je sice schopen fungovat, nicméně o ideální látku se rozhodně nejedná. V Evropské unii je již dávno oficiálně zakázán a i u nás se o jeho zákazu hojně diskutuje. Únik freonu R22 do atmosféry je vysoce škodlivý. Důležitá je pro tepelná čerpadla spirála či tepelná pojistka a jiné komponenty.

Připojení čerpadla energetický závod neschválí

Problém nastává i v případě připojení tepelného čerpadla. Většinou jej konkrétní energetický závod prostě a jednoduše neakceptuje. Jestliže se jedná o necertifikovaný zdroj, což s největší pravděpodobností bude, pak je jej energetický úřad neschválí.

2 komentáře
  1. msk.spam@gmail.com'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.