stará dřevěná okna

Stará dřevěná okna je třeba nahradit novými

Stará dřevěná okna jsou schopna dokonale hyzdit jakýkoli interiér. Jestliže je doma máte, pak určitě stojí zato přemýšlet o tom, jakým způsobem vyřešit tento problém. Nahrazení starých dřevěných oken není nijak náročné, jelikož se stačí pouze zvolit novou variantu oken, která budou ideální právě pro váš domek. K dispozici máte jak klasická plastová okna, tak i okna dřevěná anebo okna hliníková disponující specifickými hliníkovými rámy. Podívejme se tedy na možná rizika existence starých oken na specifické možnosti oken nových.

Rizika starých oken

Stará okna jsou v mnoha ohledech doslova rizikovou záležitostí. Hlavním problémem je u nich zatékání vody do interiéru. Voda se dovnitř dostane díky nevhodnému těsnění v oknech. Často voda nemusí proniknout přímo až do interiéru, ale může zůstat mez okny, což je často ještě horší. Udržuje se tedy vysoká vlhkost, jež má za následek vznik plísní. Ty působí na lidský organismus maximálně negativně. Neustálé utírání oken také nepředstavuje nijak dlouhodobé řešení situace. S deštěm se navíc do interiéru dostávají i prach a špína.

Renovace oken se nedoporučuje

U všech možných komponentů v domácnosti je pochopitelně možná renovace. Třeba u parket renovace určitě pomůže a bude se možná jednat o logickou a levnější záležitost než je celková výměna povrchu podlahy. Výměna oken je ale fakticky vyloučená a bude výhodnější koupit okna nová. Ditace na okna se staých oken netýká. Cenově se určitě dostanete mnohem níže. Renovovaná dvojitá okna je vhodnější řešit spíše v opravdu starých interiérech, kde by nová okna designově neseděla.

Hezká plastová, dřevěná anebo hliníková okna

Jestliže se nebojíte nových technologií oken a chcete mít doma okna bezúdržbová a hezká, pak stojí zato popřemýšlet o náhradě oken starých. Nová dřevěná okna vypadají dlouho hezky a při starosti o ně vám vydrží navěky. U plastových oken je bezúdržbovou maximálně na místě stejně, jako je tomu u oken hliníkových. Ta vypadají dnes nejmoderněji.

 

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *