Sanace vlhkého zdiva je mnohdy nezbytná

Vlhkost je v jakémkoli interiéru nevítaná, nicméně bohužel poměrně častá. Hojně se s ní setkáváme především u staveb, které nejsou vyzrálé a také u starších domů. Tady často vlhkost přichází od základů a postupně se dostává do celého interiéru. Zbavení se vlhkosti bylo až do doby nedávno minulé poměrně velkým problémem. Dnes ovšem již sanace vlhkého zdiva není ničím výjimečným a rozhodně není problém spolehnout se na profesionální přístup společností, které sanaci realizují. Soustřeďme se tedy jak na samotný proces sanace vlhkého zdiva poněkud podrobněji.

Odstranění vlhké omítky

Sanace- čištění

Co vlastně znamená termín sanace?

Pojem sanace je sice poměrně často používaný, nicméně mnozí z nás neznají jeho význam. Jedná se tedy o odstranění jak příčin, tak následků konkrétních škod, které byly způsobeny. Sanace se obvykle dělí do dvou základních kategorií. Tu první představuje sanace vlhkého zdiva a tu druhou sanace železobetonových konstrukcí.

Nanášení sanační omítky

Sanace-nanášení omítek

Sanace vlhkého zdiva a její součásti

Základním cílem sanace vlhkého zdiva je pochopitelně dosažení opětovného stavu suché omítky a zdiva. Sanaci lze tedy podle již zmiňovaných možnosti rozdělit na odstranění příčin spočívající v zjištění místa pronikání vlhkosti přímo do zdiva. Toto místo je třeba zajistit a definitivně odstranit příčinu pronikání vlhkosti. Odstraněním důsledků je pochopitelně myšleno sloupání mokré omítky a odvezení mimo rekonstruované prostory. Tyto omítky jsou pak nahrazeny sanačními omítkami, které již vlhkost do zdiva opětovně nepustí.

Sanační práce

Sanace-detailní práce

Postup při sanaci omítek

Společnost, která sanaci provádí, nejprve prohlédne celou nemovitost a pak dojde ke stanovení postupu při sanaci vlhkého zdiva. Důležité jsou především výsledky úvodního měření vlhkosti v interiéru. Na základě tohoto měření se stanoví i potenciální použití konkrétního typu sanační omítky. Pak je vypracována cenová kalkulace, na základě které se budete určitě také rozhodovat. Naším tipem je z hlediska rpvedneí sanace společnost Complet San. Ukázky jejich realizací jsou ostatně součástí tohto článku.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *