IMAG0327

Samonosná posuvná brána a její pořízení

Pořízení samonosné posuvné brány je dnes poměrně častou záležitostí a spousta lidí si chce užívat pohodlí, které nám samonosná posuvná brána v každém případě dokáže nabídnout. Pořízení tohoto typu brány ale pochopitelně není nijak výrazně jednoduché a je třeba počítat s mnoha komponenty, které budete muset mít k tomu, aby vám brána dokonale fungovala. Pořízení tohoto materiálu není nejlevnější a musíte tak počítat se solidními výdaji. Buďme ale konkrétní a podívejme se na všechny tyto komponenty.

Motor jako srdce posuvné brány

Základem kvalitního posuvu každé brány jsou pohony posuvných bran. Právě ty totiž dokážou s bránou jako takovou hýbat a posunovat ji dostatečně tím správným směrem. Při výběru motoru byste měli dbát zejména na to, aby se jednalo o motor, který je značkový a který má co nejvíce komponentů vyrobených z kovu. Mnohdy totiž nejčastěji dochází k opotřebení plastových koleček a k tomu, že motor přestane fungovat.

Hřebeny a dorazy

Jakákoli posuvná brána si vyžaduje opravdu kvalitní hřebeny a dorazy. Hřeben je komponentem, který jezdí po ozubeném kolečku motoru a je pevně přichycen v těle brány. Vybírat můžete levnější plastové hřebeny a dražší nerezové hřebeny. U klasických malých bran by měly stačit hřebeny z tvrzeného plastu. Odolají mrazu i nepříznivému počasí a hned tak se nevychodí. U průmyslových těžkých bran se vyplatí nerezové hřebeny. Dorazy jsou vyrobeny z nerezového materiálu.

Pojezdové vozíky

Pojezdové vozíky byste měli vybírat podle celkové hmotnosti brány. Nejjednodušší vozíky jsou určeny především pro pojezdové brány do 300 kilogramů. Pokud máte bránu těžší, pak stojí zato zvolit zesílené vozíky. Jinak je nutné myslet i na šínu, jež se navařuje na spodní část brány. Právě v ní se vozíky budou pohybovat.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *