Rostliny vhodné do ložnice. Zajistí lepší vzduch i spánek

aloe vera

Pokojové květiny zútulní každou domácnost. Zkrášlí interiér, ale také dokáží pročistit vzduch, odstranit škodlivé toxiny. Některé rostliny jsou vyloženě vhodné do ložnice. Jaké to jsou? Přinášíme tipy na ideální pokojovky pro váš lepší spánek. Spojte krásné s užitečným. Udělejte si radost pořízením rostliny, která je krásná na pohled a zároveň se postará o váš lepší spánek i vzduch ve vaší ložnici.

Aloe Vera

Odolná stálice, která by neměla chybět v žádné ložnici. Je nenáročná na pěstování. Byla označena jako jedna z nejlepších a nejúčinnějších bojovníků proti špatnému vzduchu v domácnosti. Má tu schopnost, že dokáže uvolňovat kyslík po celou noc.

Šplhavice zlatá

I když ve své domovině se jedná o dřevnatou liánu, tak u nás je to nenáročná rostlina, která snese i tmavší kout bytu. Je vhodná i pro začátečníky či nezkušené pěstitele. Nenáročná pokojová rostlina s drobnými lístky. Přestože je nenápadná, má schopnost ochránit před škodlivinami v podobě benzenu, formaldehydu, xylenu a pročistit vzduch v interiéru, kde spíte.

Břečťan

Patříte mezi alergiky? Pak je pro vás břečťan jedinečnou volbou. Na základě provedené studie bylo zjištěno, že břečťan dokáže odstranit až 94 % vzdušných nečistot během pouhých 12 hodin. Doporučuje se do ložnice i do domácnosti, kde žijí alergici.

břečťan

Foto: Pixabay

Lopatkovec

Jestli hledáte nenáročnou rostlinu, která snese i tmavší kout a je vhodná pro nezkušené, tak je to lopatkovec. Je zcela nenáročný. A ještě se vám odmění krásnými kvítky, které jsou bez aroma. Z tohoto důvodu je ideální do ložnice. K tomu čistí vzduch, zvyšuje jeho vlhkost a odstraňuje toxiny v místnosti.

Palma areková

Jestli patříte mezi milovníky palem nebo chcete zkrátka něco většího, tak je pro vás doslova ideální. Vnese jistý závan exotiky. Zkrášlí váš interiér. Pokud byste si ji chtěli pořídit, ale nemáte dostatek prostoru v ložnici, tak ji zkrátka pěstujte v menším květináči, tím omezíte její růst. Rostlina potřebuje filtrované světlo, v létě častější zálivku a postřik listů. Odmění se, že vám bude zvlhčovat vzduch a odstraňovat škodliviny. Patří mezi rostliny, které v noci vylučují kyslík.

Zdroj: prozeny.cz, homebydleni.cz

Náhledové foto: Pixabay