Rolety a žaluzie pro vaši pracovnu: Klasika vs. moderní typy zastínění

žaluzie

Ať už pracujete z domu, máte vlastní, nebo pronajatou kancelář, tak se neobejdete bez zastínění oken. Správné světlo je důležité pro výkon vaší práce. A nejedná se jen o vnitřní osvětlení interiéru, ale také efektivní zastínění. Jaké zastínění vybrat? Prozradíme vám, jak se odlišují různé druhy zastínění pro usnadnění rozhodování při samotném výběru.

Zastínění v podobě klasických žaluzií

Mezi nejčastější patří klasické lamelové žaluzie. Výhodou je jejich univerzální využití, poměrně snadná instalace, zejména na plastová okna, stejně tak nižší pořizovací cena. Nevýhodou je nutná údržba, čištění jednotlivých lamel.

Látkové rolety

Jedná se o elegantní zastínění interiéru. Předností je pěkný design. Na výběr máte i z mnoha barevných variant. Výhodou je snadná instalace. Kvalitní modely mají zakončení těžítkem, tudíž jejich spodní část je v jedné rovině. Zásluhou toho vypadají velmi dobře za každé situace.

zastínění

Foto: Pixabay

Screenové rolety

Jedná se o obdobu látkových rolet, které mají benefit navíc. Dobře přes ně vidíte ven. Díky kontaktu s okolím si nebudete připadat natolik odříznutí od okolí a pouze ve světě vaší kanceláře. Výhled na obzor, okolí, zkrátka ven může být pro mnohé prospěšné, a dokonce i inspirativní.

Rolety den a noc

Moderní typ stínění, který vyniká výraznějším a luxusnějším designem. Pravidelně se střídající pruhy neprůhledné a průhledné textilie náležitě poskytnou potřebný stín pro práci a zajistí i náležité soukromí. Stačí chytře zvolit barvy stínění a vaše kancelář získá perfektní moderní vzhled.

Plisé rolety

Plisé neboli skládané rolety se instalují přímo na rám oken. Můžete si je polohovat zcela libovolně v průběhu dne, a to podle toho, jak se mění intenzita a sklon slunečního záření. Dvojité plisované látky dokáží naprosto dokonale izolovat. Zadrží tak teplo během horkých letní dnů a chlad v zimě. K tomu tento typ vypadá velmi elegantně, vkusně.

Zdroj: bydleni.cz, living.cz

Náhledové foto: Pixabay