rekonstrukce jádra

Rekonstrukce bytového jádra vyžaduje znalost typů jader

Rekonstrukce bytového jádra nemusí být nijak složitá, nicméně pokud se rozhodnete pro rekonstrukci svépomocí, měli byste znát několik základních faktů, které se týkají typů jader, jež se v panelových domech nacházejí. I v případě, že budete rekonstruovat jádro s pomocí profesionální firmy, bude vhodné o typech jader něco vědět, abyste ve finále nebyli samotnou rekonstrukcí negativně překvapeni. Jaké jsou tedy typy jader v panelovém domě?

Úsporná rekonstrukce bytového jádra F+kk

Tento typ jádra je značně specifický především tím, že přední stěna je tvořena jak samotnou klasickou zdí, tak i betonovou příčkou. Přední příčka je nenosná a funguje pouze jako dělicí konstrukce. Můžeme tedy klidně pomýšlet na to, že ji lze bez větších problémů odstranit a v novém interiéru jádra ji potřebovat nebudeme. Rekonstrukce panelákového bytu v tomto provedení by měla být úspornější než ty následující.

Rekonstrukce bytového jádra F+kk

U tohoto jádra je výchozí pozice pro rekonstrukci poměrně ztížená a jsme ohraničeni fakticky ze dvou stran. Už ostatně samotný půdorys jádra je rozšířený, což není ideální. Boční panelová konstrukce není nosná, a tak lze pracovat pouze s ní. V bytě již nemusí v nové podobě vůbec existovat. Je jen na majiteli bytu, zdali ji bude chtít.

Bytová jádra T a E

U bytového jádra T není rekonstrukce jádra příliš variabilní. Samotná rekonstrukce umakartového jádra tohoto typu je jednoduchá, nicméně v případě betonových zdí se nikam nedostaneme. Stejně tak je na tom, ale není bytové jádro E. To nabízí v základu širokou předsíň, ze které je možné vycházet a vytvořit z ní prostory pokojů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *