01_pryskyrice

Pryskyřicové podlahy jako nový trend

Pryskyřicové podlahy si svými vlastnostmi získaly provozovatele nejrůznějších průmyslových a komerčních prostor. To ale neznamená, že by je nešlo využít i doma, právě naopak. Domácí pryskyřicové podlahy mají sice trochu požadavky než komerční pryskyřicové podlahy, naplnit je ale mohou stoprocentně. Kromě toho, že jsou stylové, trvanlivé a praktické na nich lidé oceňují to, že se jedná o podlahy, které jsou pohodlné pro každodenní život a provoz domácnosti.

Pryskyřicové podlahy pro domácí použití

Při zvažování podlahy pro domácí prostředí je hlavní starostí komfort – budou podlahy příjemné k bydlení po celý rok? Podlaha z lité pryskyřice je přesně taková. Je teplá i měkká pod nohama a výborně si rozumí i s podlahovým topením. Díky přirozené elasticitě jsou pryskyřicové podlahy ideální pro domácí prostředí – odolávají totiž každodennímu provozu v domácnosti, snadno se udržují a čistí.

Moderní podlahy z lité pryskyřice již nejsou většinou vyráběny z epoxidové pryskyřice, která je z velké části získávána z ropy. Namísto toho se využívají přírodní biopolymery, které jsou čistě přírodní přísadou, dokonale bezpečnou a ekologicky udržitelnou. Netoxické biopolymery neuvolňují do interiéru žádné škodlivé látky ani nečistoty, jsou tak vhodné i pro alergiky.

Pro domácí podlahu je samozřejmě důležitý i její vzhled, je zásadní, aby byla přesně taková, jak jste si ji představovali a ve jste se cítili každý den příjemně. Na trhu jsou dostupné podlahy v širokém spektru barev, povrchových vzorů, s různou mírou lesku apod.

02_pryskyrice

Foto: Pixabay

Další vlastnosti

Pryskyřicové podlahy ale mají výhod více. Je do nich např. možné zakomponovat osvětlení v podobě LED prvků nebo optických vláken. Kromě toho plní i roli akustického izolantu a aplikovat je lze prakticky jakýkoliv povrch, od dřeva přes kameninu až po PVC.

Pryskyřicové podlahy jsou tvarově stálé, nesmršťují se a neroztahují. Díky tomu, že tvoří jednolitou vrstvu bez spár a mezer, tak také interiér opticky zvětšují. Jedná se zkrátka o materiál, který má budoucnost.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *