Skleněné vitríny

Prosklená vitrína: Symbol minulosti, nebo zajímavá moderna?

Když se řekne prosklená vitrína, mnohým z nás se doslova zježí vlasy hrůzou, jelikož si vzpomeneme na minulost. Právě v období komunismu byly typické obývací pokoje s velkými prosklenými plochami v podobě nejrůznějších komod a skříněk, které ukrývaly povětšinou netknuté artefakty. Těmi byly hlavně sklenice na víno, z nichž se nikdy nepilo, anebo jiné skleněné v uvozovkách krásy. Dnes může mít skleněná vitrína poněkud jiný účel. Hodit se může klidně i jinam než do obývacího pokoje. Podívejme se tedy na prosklené vitríny poněkud podrobněji.

Kde všude mohou být prosklené vitríny

Obývací pokoj tedy jednou provždy vylučme, i když některé modely skříněk s proskleným hledím mohou vypadat hezky a stylově. Poměrně oblíbené jsou skleněné vitríny v různých veřejných prostorách a místnostech, kam se dostane velké množství lidí. Není se čemu divit, jelikož v nich mohou být vystaveny poháry a jiné věci symbolizující něco, co s daným prostorem přímo souvisí. Typické jsou nejrůznější síně slávy a jiná místa, která rozhodně mohou nabídnout nejrůznější ocenění, jimiž se chtějí jednotlivec nebo klub pochlubit.

Minimalistický vzhled

Ať už máte prosklené vitríny kdekoli, měli byste dbát na jejich minimalistické pojetí. Velké prosklené skříně už rozhodně žádnou velkou parádu nenadělají! Výborné jsou modely vybavené mléčným sklem například v koupelnách. Jako koupelnové skříňky vypadají doslova skvostně. Korpus takovýchto skříněk může být klidně i bílý. Záleží pouze na vás a vašem vlastním vkusu, jakým způsobem se ke všemu postavíte. V každém případě není problém zvolit model vkusný a minimalistický.

A co bezpečnost?

I prosklené lednice anebo prosklené dveře vyžadují maximální kladení důrazu na bezpečnost. Právě ta musí být na prvním místě. Optimální je volit tvrzené sklo. Designově je hodně povedené variace s kouřovým sklem anebo různými barevnými odstíny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *