Správa bytů

Profesionální správa bytů šetří čas i peníze

Vlastníte bytový dům? Pak zcela jistě víte, kolik starostí s jeho existencí vůbec souvisí. Nevděčná role, kdy na vás mnohdy nájemníci vyjedou kvůli nějaké malichernosti, také zrovna nestojí za moc. I proto se vyplatí vsadit na externí firmu, jež vám ušetří nejenom nervy, ale především spousty času. V čem všem konkrétně spočívají výhody spravování bytů, které může probíhat klidně i pouze v online podobě? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Administrativu vyřídí za vás

Velmi zdlouhavá je především administrativa, jež s jednotlivými bytovými jednotkami i celou nemovitostí souvisí. Evidovat je nutné nejen samotné byty, ale i garáže, stání a společné prostory či sklepní kóje. Vedeni musí být i samotní vlastníci bytových jednotek. S tím logicky souvisí i vybírání záloh od jednotlivých vlastníků a agenda spojená s náklady na provoz nemovitosti. Specialisté se postarají o komplexní přesný rozbor situace a zachycení nákladů i výdajů. Zapomenout nelze ani na to, že vlastníkovi bytového domu odpadnou i zdlouhavé přípravy spojené s výroční schůzí.

Správa bytů

Zdroj obrázku: bytova-sprava.cz

Technická správa

Velmi důležitá je i pravidelná údržba objektu. Společenství vlastníků jednotek ani majitel objektu nejsou schopni registrovat každou změnu spojenou s nezbytností údržby. Specializovaná společnost provádí fyzickou kontrolu domu minimálně jednou měsíčně. To samé platí o i revizích a pravidelných kontrolách výtahů, plynu, elektřiny a dalších technických záležitostí.

Přehledné účetnictví jako na dlani

Ekonomická stránka věci je jedna z nejdůležitějších. Účetnictví SVJ musí být vedeno v souladu s platnými normami, konkrétně se zákonem č. 563/1991 Sb. Pohledávky, závazky, kontrola správného nastavení a úhrady faktur. To jsou jen některé úkony, o něž se mohou pohodlně postarat profesionálové. Vlastníkovi objektu a SVJ se do značné míry uleví a veškerá agenda bude v pořádku.

Zdroj náhledového obrázku: bytova-sprava.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *