Proč používat anatomický polštář

spánek

Spánek je jednou z nejdůležitějších činností, které se všichni čas od času věnujeme. Bez kvalitního spánku bychom mohli po celý den jen stěží fungovat v pracovním i soukromém životě, ba co víc, odnesli bychom to nepříjemně na svém zdraví. Aby byl spánek co nejkvalitnější, je třeba mít také kvalitní „vybavení“, tedy postel, matraci a v neposlední řadě i polštář. A když je řeč o kvalitním polštáři, nelze nezmínit polštář anatomický. Jaké jsou jeho výhody?

Význam anatomického polštáře

Polštář poskytuje velmi důležitou oporu krční páteři a jeho kvalita proto ovlivňuje to, zda nás ráno bude bolet hlava, záda budou „vejpůl“ i to, zda se budeme cítit odpočatí a připravení na nový den a všechny jeho výzvy.

Anatomický polštář, tedy polštář z paměťové pěny, umožní fixovat tělo při spánku ve správné poloze a tím zajistit skutečně zdravý spánek. Jistou nevýhodou může být obtížnější praní. Materiál jako anatomická pěna není totiž určený pro pračky nebo dokonce sušičky. Prát je třeba pěnové polštáře spíše v ruce.

spánek

Foto: Pixabay

Jak vybírat anatomický polštář?

Anatomické polštáře jsou vyráběny z viskoelastické pěny nebo tzv. studené pěny. Jedná se obecně o materiály, které jsou schopny se přizpůsobit tvaru lidského těla a dokonale jej „obejmout“. Kromě toho je pěna vhodná pro alergiky, není totiž příliš přitažlivý pro roztoče. Pěna je také prodyšná a vzduch skrze ni může cirkulovat.

Výběr anatomického polštáře se řídí především požadavky na tuhost. Zde však neexistuje obecně platné pravidlo a záleží na osobních preferencích. To samé platí i pro velikost polštářů. Někdo potřebuje polštář velký, jiný si vystačí s cestovní verzí polštáře.

Při výběru anatomického polštáře je však důležité i to, v jaké poloze typicky spíte. Podle toho je totiž ideální vybírat polštáře určitého tvaru. Ti, kteří spí na zádech, by měli volit polštář se dvěma vlnami, tj. strukturami, které specificky podepřou krk a hlavu.

Lidé spící spíše na boku by měli zase volit polštář s tzv. bochánkovou strukturou. Existují také polštáře se strukturou připomínající kříž, ty jsou ideální pro ty, kdo spí na břiše.

Zdroj informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/anatomicky-polstar-20220128.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.