Pro snížení spotřeby vody vsaďte na moderní technologie

Plýtvání vodou je jedním z problematických aspektů dnešní doby. Vodu sice považujeme za samozřejmost, ale během horkých letních měsíců, kdy po většinu času ani pořádně nezaprší, si snad už každý začíná uvědomovat, jak důležité je správné hospodaření s vodou, protože její zásoby mnohdy opravdu nejsou nekonečné.

Myčka nádobí a moderní pračka

Jedním ze způsobů, jak ušetřit poměrně velké množství vody, je používání moderní myčky nádobí. V porovnání s ručním mytím nádobím ušetříte klidně až polovinu celkového množství vody. Pro maximální úspory se snažte vybírat ekologický mycí cyklus. K tomu navíc pořiďte i moderní pračku, která má nižší spotřebu v porovnání se starými modely.

Úsporné vodovodní baterie a sprchové hlavice

Jedním z výrazných způsobů, jak snížit spotřebu vody, je používání moderních vodovodních baterií s perlátory. Proud vody je v takovém případě dostatečně silný, ale díky perlátoru proteče mnohem méně vody. Podobně fungují i šetrné sprchové hlavice, jejichž používáním můžete opět přinést nějakou tu úsporu vody. A snad není třeba zmiňovat, že je obecně lepší zaměřit se na sprchování a vanu si napouštět jenom výjimečně.

Úspory na WC

Instalace WC stopu může snížit množství vody potřebné pro jedno spláchnutí. Samozřejmě je potřeba vybrat i takovou toaletu, kde si můžete nastavit množství vody pro jeden splachovací cyklus. Typické je i oddělení polovičního spláchnutí a klasického. I takové drobné vylepšení přitom může znamenat citelné úspory vody, které se projeví i na každoročním vyúčtování.

Foto: Pixabay

Zachytávání dešťové vody

Dalším způsobem, jak snížit spotřebu vody a využít zdroje okolo sebe, je zachytávání dešťové vody. K tomu se používají nejrůznější detenční nádoby. Takovou vodu je následně možné využít jako užitkovou pro splachování, mytí nádobí, praní v pračce, nebo pro zalévání zahrádky. Dnes už jde o standard, který najdete snad u každého rodinného domu.

Zdroj: https://www.econea.cz/blog/jak-na-usporu-energii-v-domacnosti-1-dil-voda/

Náhledové foto: Pixabay