Přestaňte při čištění koupelny používat bělidlo

Koupelna - čistota

Bělidlo bylo předepsáno jako dezinfekční prostředek během pandemie COVID na kontaminované povrchy. Ale měli byste si dvakrát rozmyslet, kdy ho vytáhnete na úklid – protože hrozí, že si s ním zničíte šaty. Nyní se více než kdy jindy ukazuje, že čištění bělidlem není rozumné, pokud jde o vaši koupelnu.

Používání přípravku se značně rozmohlo

COVID změnil naše životy nevyčíslitelným způsobem – a to rozhodně platí i pro naše sklony k čištění. Většina lidí v současné době používají barviva více, než tomu bylo před rozšířením COVIDu. Avšak nárůst používání barviv vedl k několika neuváženým aplikacím.

Dokonce došlo i k několika rizikovým použitím bělidla – jako zředění roztoku na výplach úst. Zatímco většina lidí ví, že bělidlo by se nemělo dostat do úst, existují i další zdánlivě neškodná použití tohoto čisticího prostředku, od kterých by si měl udržovat strategický odstup každý.

Naučte se používat i jiné přípravky

V případě, že si do koupelny berete na pomoc bělidlo, ještě jednou se zamyslete. Je známé tím, že zesvětluje bílou a vraždí plísně, ale to neznamená, že je to dobrý čisticí prostředek do koupelny. Ve skutečnosti je bělidlo dostatečně silné, aby způsobilo několik vážných problémů.

Přípravek je schopná oxidační látka, která odbarvuje, rozkládá a oslabuje četné odlišné druhy materiálů v důsledku rozpadu jejich chemické struktury. Tyto materiály s největší pravděpodobností objevíte v koupelně, kde mohou v případě poškození způsobit značné náklady na opravu.

Bělidlo poškozuje koupelnové předměty

Řada lidí poškodila určité části své koupelny používáním bělidla. Tento silný oxidant může například rychle poškodit těsnění ve sprše. Takže v případě, že používáte přípravek s bělidlem, měli byste sprchu každé tři měsíce utěsnit. Bělidlo může při opakovaném používání kvůli své destruktivní povaze zničit další materiály v koupelně.

Foto: pngegg

Může korodovat kovové příslušenství a porušit ochranný povlak dlaždic, což může vést ke skvrnám a problémům s vlhkostí. Dokonce i váš záchod se může stát obětí bělidla. Septiky fungují efektivně, když bakterie rozkládají obsah. Pokud do ní přidáte bělidlo, může vám překážet, protože zabíjí všechny bakterie – jak dobré, tak špatné. Takže váš septik nebude s bělidlem dobře fungovat.

Vhodné prostředky do koupelny

Určité osoby čistí svou toaletu pomocí bělidel, protože očekávají, že udělají práci rychleji a lépe než jakákoli jiná položka. Ale ve skutečnosti není tak užitečné, pokud jde o pravidelné čištění. Neodstraňuje špínu nebo mastnotu, což je pro standardní čištění problém číslo jedna. Je důležité mít na paměti nebezpečí a zvážit potenciální výhody a škody spojené s používáním bělidel.

Existují i jiné čisticí prostředky, které mohou být při čištění lepší. Skvělou volbou je například ocet, jedlá soda nebo peroxid vodíku.

Zdroje info: bestlifeonline.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay