Pozor na chyby při výběru vchodových dveří do bytu

Dveře

Vchodové dveře do bytu vám můžou sloužit dlouho, nebo se sklonit před první návštěvou lupiče. Není proto dobré jejich výběr podcenit. Pohlídejte si důležité parametry tak, aby s vámi dveře byly co nejdéle.

DveřeFoto: HT Dveře

Nízkým cenám se vyhněte

Koupi vchodových dveří do bytu s kukátkem není radno uspěchat. Ideálně si dopřejte dostatek času, projděte několik variant a porovnejte je mezi sebou. Jakmile budete mít předvybráno, oslovte specializovanou firmu, která dodává pouze kvalitní bezpečnostní vchodové dveře do bytu a má několik let zkušeností.

Výhodou navíc bude, když bude mít společnost pobočku, do které to nebudete mít daleko. Pokud by vás ale ze stejného důvodu napadlo koupit si dveře v hobbymarketu, raději se vraťte k hledání dobrého dodavatele online. Jen ten vám bude moct garantovat kvalitu, jakou potřebujete.

Pohlídejte si šířku dveří

Není nic horšího, než si pořídit nové dveře a zjistit, že jimi neprojde váš nový gauč. Opravdu kvalitní dveře vám vydrží opravdu dlouho, a tak je možné, že zažijí nejedno stěhování nábytku. Abyste předešli komplikacím, zvolte vchodové dveře do panelového bytu či do domu s rozměry 80 nebo 90 cm. Dveře s užším rozměrem, než je 80 cm, si rozhodně nekupujte.

Když už dveře, tak bezpečné

Vzhled stranou. Vchodové dveře by měly být především bezpečné. Proto je důležité pohlídat si i jejich bezpečnostní třídu. Nejčastěji se setkáte s bezpečnostní třídou 3, která vás ochrání proti zlodějům a dalším nezvaným návštěvníkům. Dveře navíc často bývají i protipožární a protihlukové.

DveřeFoto: HT Dveře

Kvalitní dodavatel poradí i namontuje

Spoléhat se na svou zručnost je sice pěkné, ale lidé, kteří mají s prodejem vchodových dveří do bytu s montáží dlouholeté zkušenosti, jsou přece jen jistější volbou. Nenalétněte ani na pokoutné prodejce, kteří vám toho sice naslibují hodně, ale nemají žádné reference, které by jejich slova podpořily.

Vždy chtějte vidět všechny potřebné bezpečnostní a protipožární certifikáty a nebojte se být při výběru dodavatele nároční. Vyplatí se vám to při řešení jakéhokoli problému i při bezproblémové montáži nových dveří.

Náhledové foto: HT Dveře

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.