Používáte mouku jen při pečení a vaření? Využijte ji pro urychlení zrání avokáda, modelínu pro děti i pro lesk v domácnosti

mouka

Mouka je nepostradatelnou ingrediencí v každé kuchyni. Řada ji používá jen k pečení a vaření. Jenže nabízí mnohem pestřejší využití v domácnosti. Byla by škoda toho nevyužít. Však pomůže s rychlejším zráním avokáda, můžete z ní vyrobit modelínu pro děti, jakožto pomůže s čistotou a leskem v domácnosti.

Pomoc s čistotou a leskem v domácnosti

Pokud máte doma mosazné nádobí, příbory a jiné předměty a postrádají lesk, tak to lze jednoduše napravit. S tím vám pomůže právě obyčejná mouka. Veškerý mosaz se bude lesknout novotou, pokud k čištění použijete pastu z mouky, soli a octu. Konzistence pasty by měla být řídká. Pastu stačí nanést a nechat pár minut působit. Poté opláchnout a vyleštit.

Na jemné kování můžete použít mýdlový roztok a pak vyleštit vlhkým hadříkem posypaným moukou. Nejlepší je hadřík z mikrovlákna. Mouku rovněž můžete použít k odstranění mastných skvrn. Ta jednoduše posypte moukou. Špína se krásně zatáhne a budete ji moc snadno a rychle odstranit.

Mouku ocení karbaníci

Hrajete rádi karty? Pokud rádi a často mastíte karty, tak po jisté době vidíte, že jsou zašlé a jsou na nich nejrůznější mastné otisky prstů. I v tomto případě pomůže mouka. Stačí naskládat karty do sáčku, zasypat moukou a sáček utěsnit. Pak sáčkem několikrát zatřepejte a karty vyndejte, otřete suchým hadříkem. Mouka pohltí z karet veškerou špínu a mastnotu.

avokádo

Foto: Pixabay

Urychlení zrání avokáda

Patříte mezi milovníky avokáda? Pak oceníte jednoduchý trik. Pokud avokádo není ještě zcela zralé, můžete pomocí mouky tento proces uspíšit. Avokádo vložte do papírového sáčku, obalte ho v mouce a nechte alespoň 1 den působit. Po uplynutí této doby by mělo být avokádo zralé ke konzumaci.

Modelína z mouky je zábavou pro děti

Děti rády modelují. Pokud nemáte doma modelínu a chcete děti zabavit, tak si vyrobte vlastní, která je zaručeně zdravotně nezávadná. Stačí smíchat 300 g hladké mouky, 25 g soli, 100 ml vody, 1 lžíci oleje a 1 lžičku citronové šťávy. Pokud chcete získat barevnou modelínu, přidejte do mouky pár kapek potravinářské barvy.

Pakliže se bude hmota příliš lepit, přidejte trochu mouky. Pokud naopak bude příliš tuhá, tak stačí přidat více vody. Aby domácí modelína vydržela, po hraní ji dejte do uzavíratelného igelitového sáčku a skladujte ji v lednici.

Zdroj: bydlenisnu.cz, blesk.cz

Náhledové foto: Pixabay