Postele pro děti na spaní i hraní aneb jak dostat děti bez problému večer spát

dětská postel

Jak dostat děti večer do postele? Nic složitého. Stačí pořídit postel, která je natolik zaujme, že půjdou ležet dobrovolně. Poradíme, podle čeho vybírat postel vhodnou na spaní i hraní.

Pokud řešíte pořízení postele do dětského pokoje, tak věřte, že ty s originálním řešením, jsou nejlepší volbou. Zkrášlí interiér. Dodají na jedinečnosti v dětském království. A hlavně upoutají pozornost dítěte natolik, že nebudete muset každý večer doslova nahánět dítě, aby šlo ležet.

Postel na spaní i hraní pro nejmenší

Pro mnohé rodiče je večerní ukládání dětí do postele každodenním bojem. Už jen z toho důvodu stojí pořídit postele, které jsou určeny i pro nejmenší. Díky nim bude večerní ukládání doslova procházka růžovou zahradou. Však které dítě neláká možnost spaní v posteli ve tvaru hasičského auta, závodní formule, rakety, královského kočáru, pirátské lodi, středověkého hradu, zámku apod. Tyto postele rozvíjí dětskou fantazii, ale jedná se o modely, které nejsou na dlouho, zpravidla vydrží tak do předškolního věku.

Předností je ovšem i možnost využitelnosti v průběhu dne na hraní. Mnohé z nich mají i doplňky v podobě klouzaček, lan a prostoru pro hranípro hraní. Některé varianty těchto moderních postelí jsou k dostání jak samostatně, tak i v sestavě celého dětského pokoje.

postel pro dítě

Foto: Unsplash

Funkční dětské postele pro kvalitní spánek i odpočinek

Pokud vybíráte postel pro odrostlejší dítě, tak praktické jsou vyvýšené typy, jejichž součástí bývá skluzavka nebo prostor pro hraní ukrytý za závěsem. Díky tomu má dítě místo nejen na hraní, ale také i jisté soukromí pro odpočinek apod.

Pro větší děti, hlavně školáky, jsou praktické vyvýšené postele, které jsou vybavené dostatkem úložného prostoru. Ocenitelné jsou postele s knihovnou nebo psacím stolem, jakožto se skříní či s policemi apod. Ideální volba nejen do malého dětského pokoje.

Zdroj: bydleni.cz, living.cz

Náhledové foto: Unsplash