Rekonstrukce

Polovina Čechů jde do rekonstrukce bydlení svépomocí

Spousta lidí se při plánování rekonstrukce hodlá spolehnout hlavně sama na sebe. Plně se spoléhat na řemeslníky hodlá jen 15 % Čechů. Stejně tak mizí ochota využívat služby architektů a designérů. Lidé si dokážou většinou poradit bez problémů i bez nich. Tyto výsledky vyplývají z výzkumu NMS Market Research realizovaného pro společnost Raiffeisen. My se na tyto výsledky podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Výhradně svépomocí

Až 46 % lidí jde do rekonstrukce daného objektu svépomocí. 15 % dotázaných by nechalo veškeré činností jen na řemeslnících. Zbylé procento jde do služeb profesionálů. Řemeslník většinou přichází hlavně v případě složitějších úprav. Při kompletních rekonstrukcích řeší vše svépomocí jen zhruba čtvrtina lidí. Takovou výmalbu místností zvládne sám skoro každý.

Jak se nejčastěji řeší rekonstrukce?Infografika

 

Zdroj infografiky: NMS Market Research

Na bytového designéra zapomeňte

Při plánování rekonstrukce Češi také většinou řeší všechno sami. Jak změny dispozic, tak i barvy, případně materiály si volí sami dle vlastního úsudku. Specialistu v podobě bytového designéra a architekta si zve jen 18 % lidí. Přibližně třetina dotázaných se ale obává výsledku, který by je ve finále mohl zklamat. Designér sice může ušetřit peníze, nicméně lidé investici do jeho služeb považují za zbytečnou.

Využití bytového designéra

InfografikaZdroj infografiky: NMS Market Research

Čeho se u rekonstrukcí bojí Češi nejvíce?

Především prodražení celého procesu. Celkově jde o 54 % lidí. Dále je obávaná především prašnost. Celkem 34 % lidí. S nepohodlím mají rekonstrukci spjatu lidé také. Až 29 % si stěžuje právě na toto. Z prodloužení rekonstrukce má strach 27 % dotázaných a nespolehlivosti řemeslníků se obává 29 % lidí. S nějakým tím navýšením rozpočtu je ale třeba počítat vždy a popravdě řečeno, že by všechno muselo jít hladce, také není nikde zaručeno.

Čeho se lidé při rekonstrukci obávají?

Infografika

Zdroj infografiky: NMS Market Research

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *