Obývací pokoj

Pokojovky, které jsou zároveň designovým doplňkem

Dnes si představíme tři pokojové rostliny, které jsou však také doplňkem interiéru. Svým designem totiž mohou velmi zkrášlit vaše bydlení. Jejich vzhled je neotřelý a nejsou tolik známé. Právě proto mohou být novým a čerstvým zpestřením vašich místností. Pojďme si je představit.

Senecio

Foto: Flickr user Forest and Kim Starr / Creative Commons / CC-BY 2.0 http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Kuriózní starček aneb závěsný hrášek

Hned první druh je na první pohled možná nejzvláštnější pokojová kytka, kterou jste viděli. Jde o Kuriózní starček (z anglického Curio rowleyanus). Možná jej znáte také pod latinským označením Senecio. Vzhledem připomíná hrášek, který je doslova navlečen na niti. Tento “hrášek” je však tvořen sukulentními listy. Právě svým vzhledem se starček výborně hodí, jako závěsná rostlina. Pokud si jej pořídíe, určitě dejte pozor na jednu věc. Pokud je starček na něco háklivý, pak je to přelívání. Nesmíte to s vodou přehánět. Stačí mu jen malé množství zálivky.

Fitonie

Foto: Wcedmisten / Creative Commons / CC-BY-SA  https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/legalcode.cs

Fitonie – projasnění interiéru barvami

Druhou květinou, která může být pro váš interiér také designovým doplňkem je fitonie. Jde o rostlinu s nápadnými žilkovanými listy, které hrají zelenou a červeno růžovou barvou. Vašemu interiéru dodá barevnost a energii. Pozor však na to, že fitonie špatně snáší průvan a vysušený vzduch. Nejlepší je tedy pravidelně ji mlžit. Stín jí však nevadí.

Svícník

Foto: Ivan I. Boldyrev / Creative Commons / CC-BY-SA 2.5  https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/legalcode.cs

Něžný svícník – ať pokoj zaplaví srdce

Poslední pokojovkou, která je zároveň designovým prvkem, je něžný svícník. Opět jde o rostlinu, která je jako dělaná pro zavěšení nebo převis. Vyznačuje se totiž dlouhými stonky, na kterých se vyskytují pěkné ozdobné listy ve tvaru srdce. Listy jsou zelené s bílím žíháním. Můžete jej pěstovat jak v květináči, tak ve váze s vodou, kam však musíte pravidelně doplňovat živiny. Dále potřebuje svícník dostatek svitu. Úpal by však mohl způsobit ztrátu typického mramorování na listech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *