Pohlídejte si termín revize elektroinstalace

Potřebujete revizi elektroinstalace? V takovém případě je dobré vědět, kdy jde o zákonnou povinnost. Zároveň existují případy, kde je potřeba revizi obnovit i bez ohledu na termín té poslední. Všechno za účelem udržení optimální bezpečnosti, a především jako případné krytí při náhlé havárii. Revize je totiž důležitá hlavně pro pojišťovnu.

Kdy je nutné provádět revizi?

Revize elektroinstalace slouží k posouzení, zda je všechno správně zapojeno a nehrozí případný problém plynoucí z nevyhovujících komponentů a podobně. Revize se zpravidla dělá u nových zařízení a elektroinstalací, ale následně i jako pravidelná kontrola vždy za určité období. Pro větší pocit jistoty a klidu je dobré provádět revizi i po každém výraznějším zásahu do instalace. Každá i byt jenom částečná rekonstrukce by tedy měla být schválena včetně kompletní revize či alespoň revize novějších částí a jejich kompatibility ke stávajícím.

Povinné termíny revizí elektroinstalace

A kdy je nutné provádět pravidelné revize elektroinstalace? U rodinných domů je důležité dodržovat pravidelné revize elektroinstalace jednou za pět let. V případě bytové jednotky to sice povinné není, ale v rámci udržení bezpečnosti a větší jistotu, že všechno správně funguje, je dobré provádět revizi také alespoň jednou za pět let. Zároveň si můžete technika na revizi vyžádat i tehdy, když máte podezření o správné funkčnosti elektroinstalace a přijde vám, že je někde nějaký problém. Revize je také potřeba při koupi nového bytu či domu, kdy si ověříte stávající stav elektroinstalace a následně dále dodržujete interval pěti let pro další prohlídky.

Foto: Pixabay

Technika si objednávejte s dostatečným předstihem

Na revizi je dobré nečekat na poslední chvíli, ale objednat si odborníka s dostatečným předstihem. Jde totiž o poměrně vytížené profese, kdy můžete poměrně dlouho čekat, než na vás budou mít volnou kapacitu. A případná havárie během pár dní, kdy zrovna nebude revize platná a budete čekat na novou, rozhodně nestojí za to.

Zdroj: https://nizke-napeti.cz.abb.com/blog-revize-elektroinstalace-kdy-je-potreba-a-co-obnasi-19429 a https://www.lazenskakava.cz/jak-rozpoznat-zavislost-na-kave-a-cim-se-ji-zbavit/

Náhledové foto: Pixabay