Odsavač par

Podvěsné odsavače par

Nezbytnou součástí dnešního vybavení kuchyně je i odsavač páry nad sporákem. Pokud právě kuchyň zařizujete a nevíte si rady s výběrem odsavače par, máme pro vás pár rad.

Jak vybrat odsavač páry

Nejprve si vyberte takový odsavač páry, který se vám bude líbit a bude se vám hodit do vaší kuchyně. Odsavače par jsou různé.  Například komínový, vertikální nebo podvěsný odsavač. Dalším kritériem při výběru je výkon odsavače. Na základě toho, jak moc bude odsavač používaný je optimum výměny vzduchu v kuchyni 6 x až 10 x za hodinu.  Pro zjištění potřebného výkonu na vaši kuchyň slouží následující výpočet:

–          Nejdříve vynásobíte rozměry kuchyně v (výška x šířka x délka) a zjistíte tak objem

–          Výsledek objemu vynásobíte průměrnou hodnotou výměny vzduchu za hodinu ( 6-10 x)

–          Konečným výsledkem je doporučená hodnota výkonu odsavače.

Každý odsavač páry má pak několik způsobů odtahů páry.  Základním způsobem je odtah páry mimo místnost.  Pokud první způsob není možný, využívá se recirkulace. Ta funguje na principu speciálního uhlíkového filtru, který zachytí pachy, ale musí se pravidelně měnit.

Podvěsné odsavače par

Mezi nejpoužívanější odsavače v domácnostech patří podvěsné odsavače. Tyto odsavače mají vnější odtah, tedy odtah páry mimo místnost a recirkulaci. Podvěsné odsavače par bývají velmi výkonné a odvádí bezproblémově i větší množství odsávání páry. Vybírat můžete z několika barev a materiálů. Klasickou kombinací materiálu odsavače je nerez a sklo. Mezi největší výhodu tohoto typu odsavače však patří tichý provoz odsávání páry. Podvěsné odsavače patří k těm levnějším odsavačům. Jejich cena se pohybuje od jednoho tisíce do tří tisíc korun.

Komínové odsavače par

Druhým nejpoužívanějším typem odsavače je komínový. Používá se hlavně v rodinných domech, kde je větší kuchyň a prostor pro zabudování komínového odsavače. Tento odsavač patří k nejvýkonnějším, ale zároveň i nejdražším. Cena se pochybuje od tří až deseti tisíc korun.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *