Dávkovač mýdla

Podle čeho vybrat dávkovač mýdla

Mýdlo v koupelně anebo na toaletě je jakousi samozřejmostí. Pokud přijdete do některé z těchto místností, určitě jej budete potřebovat a hodně vás zaujme přímo stav, v kterém se bude nacházet. Rozmočené mýdlo na umyvadle nebo na vaně není zrovna dobrou vizitkou jakékoli hospodyně. Výbornou volbou je proto kvalitní dávkovač tekutého mýdla, který vám pomůže podobným nepříjemným situacím efektivně předcházet. Pokud nevíte, podle čeho máte dávkovače mýdla vybírat, pak se začtěte do následujícího textu, v němž vám poradíme.

Materiál dávkovače

V první řadě je třeba přihlédnout k materiálu, z něhož je dávkovač mýdla vyroben. Ty nejlevnější jsou plastové. Jejich nevýhodou je relativní křehkost a ne příliš luxusní vzhled. I zdánlivě pochromovaný povrch tohoto dávkovače vypadá velmi lacině a většinou nezaujme ani na první pohled. Výborné jsou kovové dávkovače. U nich ale zpravidla není možné spatřit, kolik mýdla ještě v útrobách přístroje zůstává. Alternativou tohoto dávkovače je sklo, které je ale poměrně křehké. Vypadá ovšem nadmíru luxusně.

Mechanismus čerpání mýdla

Hodně důležitá je samozřejmě i funkčnost dávkovače tekutého mýdla. Ta je závislá především na principu, na němž tento přístroj funguje. Klasiku představují manuální modely vybavené pumpičkou. Ty jsou vcelku levné a sehnat se dají i v luxusnějších variantách. Opravdový přepych představuje dávkovač mýdla bezdotykový, který nevyžaduje k čerpání mýdla ve svých útrobách žádného úsilí. Pouze nastavíte ruku a mýdlo vám na ni ukápne v požadované dávce.

Cena dávkovače

Velmi důležitá je i cena, kterou budete muset za dávkovač zaplatit. Ty nejlevnější modely vyjdou na pouhých několik stovek korun. U luxusnějšího a dražšího provedení dávkovače se ale setkáme i s cenou, jež bude mnohem vyšší. Vzhled přístroje bude ale nekonvenční.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *