Podle čeho se vybírá mikrovlnka

Kvalitní mikrovlnka dnes již patří k jakési samozřejmosti a domácnost bez této vymoženosti si lze představit jen velmi těžko. Výběr mikrovlnné trouby je dnes poněkud složitější, než tomu bylo v minulosti, jelikož k dispozici je stále více typů mikrovlnných trub se stále větším množstvím možností. Při nákupu mikrovlnné trouby byste tedy měli brát v potaz hned několik aspektů, které vám pak pomohou vybrat optimální model mikrovlnky. Z jakých hledisek je tedy třeba na novou mikrovlnku pohlížet?

K čemu mi vlastně mikrovlnná trouba bude?

Na prvním místě by měl být vždy účel využití mikrovlnné trouby. Jednoduše řečeno, pokud se rozhodnete pro mikrovlnku s grilem a mnoha dalšími funkcemi, bude zapotřebí těchto funkcí skutečně využívat. Mikrovlnná trouba s grilem je sice skvělá věc, nicméně mnozí z nás si raději ugrilují venku na venkovním grilu anebo použijí gril stolní! Pokud nepotřebujete k ovládání LCD panel, pak na nové mikrovlnné troubě zajisté také ušetříte nějakou tu korunu.

Tvar a typ mikrovlnné trouby

Mnozí z nás mají mikrovlnnou troubu jako nedílnou součást své domácnosti a určitě je možné hovořit o tom, že i designově musí tento komponent do kuchyně sedět. Rozmyslet byste si určitě měli i to, jestli má být mikrovlnka klasická prostorová, anebo vestavěná. První varianta je logicky levnější. Druhá ale nabízí neotřelý design a nespornou úsporu prostoru.

Značka mikrovlnky

Pro mnohé z nás je velmi důležitá i značka mikrovlnné trouby. Hodně často se volí mikrovlnná trouba Whirlpool, jelikož i spousta ostatních kuchyňských spotřebičů této značky vypadá cenově i kvalitativně výhodně. Poněkud dražší je mikrovlnná trouba Bosch. Cenově nejvýhodněji vyjde mikrovlnná trouba Daewoo anebo mikrovlnná trouba Electrolux. Nejčastěji se ale vybírá i podle designu. O tom má ale každý z nás poněkud odlišnou představu…

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *