Podívejte se trendy v barvách do interiéru pro rok 2022

Jaké jsou trendy v barevných odstínech do interiéru pro rok 2022? Pokud hledáte inspiraci pro to, do jakých barev budete ladit jednotlivé místnosti, možná vám pomůže následující článek, kde najdete zmíněné aktuální trendy odstíny. Nechybí výběr umírněných jemných odstínů i výraznějších barev, se kterými zvýrazníte jednotlivá místa.

Slunečná žlutá

Mezi výraznější odstíny, které se však dají velmi dobře kombinovat s jinými barvami, patří lehce tlumená slunečná žlutá. Jedná se o barvu, která není tolik výrazná a křiklavá, ale díky svému teplému spektru pomáhá zútulnit domov. Výborně se hodí hlavně do větších místností a pro ideální kombinaci vybírejte hlavně prvky v neutrálních odstínech.

Jemná modrá v barvě jasné oblohy

Pokud hledáte uklidňující barvu v jemném odstínu například do obývacího pokoje, může být skvělou volbou odstín jasné oblohy. Jde o světlou modrou, která se velmi dobře kombinuje s dalšími barvami a přirozeně působí svěže, vzdušně a má pozitivní náboj, kdy dodává naději a zklidňuje podrážděné nervy. Ideální volba pro vytvoření útulného domova, který se stane vaším bezpečným úočištěm.

Sytá červená

Dalším trendy odstínem je poměrně výrazná, ale přesto svým způsobem jemná červená. Jde o odstín, který se skvěle hodí do industriálního interiéru. Pamatujte ale na to, že jde o tmavší barvu s výraznější energií, takže je vhodná například pro vymalování jedné až dvou stěn v pokoji. Velmi dobře bude vypadat v kombinaci se starším nábytkem či v kontrastu s tmavou lesní zelenou.

Foto: Pixabay

Bledá mlžná zelená

Pro milovníky jemných pastelových odstínů bude jako dělaný odstín, který představuje nejbledější zelenou. Jde o barvu, která vyvolává dojem podzimní mlhy. A protože je dostatečně světlá jen se zemitým zeleným nádechem, bude se skvěle kombinovat se světlými i tmavými prvky v interiéru.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/a38373378/colour-trends-2022/

Náhledové foto: Pixabay