01_plot

Plastový plot: Rouhačství, nebo dobrá volba?

Při výběru materiálu pro stavbu nového plotu či výměnu toho starého se stavitelé zamýšlí typicky nad dřevem a kovem. Zvláště chataři a chalupáři pak volí hlavně dřevo, neboť se tak nějak nejvíce hodí a navíc jde o přírodní materiál. Představa plastového plotu sice evokuje cosi nepatřičného, pravda je ale taková, že plastový plot nabízí celou řadu výhod a v dnešní době je i z estetického hlediska plnohodnotnou alternativou, která stojí za zvážení.

Lisovaný plastový plot

Jaké jsou tedy ony proklamované výhody lisovaného plotu? Jeho latě vyráběné z tvrzeného PVC jsou především velmi lehké a pracuje se s nimi velice jednoduše. Lze do nich vrtat i je řezat. Kromě toho jsou nesmírně odolné a de-facto bezúdržbové. Slunce, déšť, vítr, mráz, UV záření – střídání ročních období a povětrnostních podmínek časem zlomí i ten nejlepší dřevěný plot. Plast ale vydrží prakticky vše. Nehrozí hniloba ani koroze.

Ale nejen, že nebude třeba měnit poškozené latě, majitel se nebude muset starat ani o jejich pravidelné lakování a natírání. Plast nic takového nevyžaduje. Pokud vás vlastnosti plastových lisovaných plotů oslovily, ale bojíte se, že to bude zkrátka špatně vypadat, můžete být klidní. V dnešní době jsou na trhu dostupné plasty s prakticky jakoukoliv povrchovou úpravou tak kvalitní, že jsou k nerozeznání od originálu.

02_plot

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Od dřeva k nepoznání

Nejtypičtější volbou je samozřejmě imitace dřeva, k dostání jsou ale plotové latě v kterékoliv barvě. Plastový plot v dřevěném dekoru tak může skvěle padnout k pohádkové chaloupce na samotě u lesa, stejně jako jeho křiklavé barvy osvěží danou ulici.

Plastové ploty mohou být dokonce ekologické, neboť se čím dál častěji vyrábí z recyklovaných plastů, nemluvě o tom, že dlouhá životnost znamená, že potřebujete jen jeden plot na velmi dlouhou dobu. Zkuste proto výhody plastového plotu posoudit, má něco do sebe.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *