01_okno

Plastová okna vládnou našim domům a bytům

I když ve stavebnictví (a nejen tam) jsou v dnešní době v kurzu především přírodní materiály, jedna oblast jakoby tomuto pravidlo vzdorovala. Jedná se o okna. Dřevěná i hliníková okna jsou mají sice své příznivce, co do počtu nově instalovaných oken jsou ale jednoznačně válcovány těmi plastovými. Pro většinu z těch, kdo staví či se pouští do rozsáhlejší rekonstrukce, jsou plastová okna první volbou. V čem konkrétně ale spočívají výhody?

1. Tepelně-izolační vlastnosti

Plastová okna disponují skvělými tepelně-izolačními vlasnostmi, díky čemuž dokáží udržet v interiéru teplo s vysokou mírou účinnosti. Plastová okna navíc procházejí kontinuálním vývojem a nové technologie je dále vylepšují. V dnešní době již špičková plastová okna splňují i podmínky oken pro nízkoenergetické a pasivní stavby. Dobrá je i akustická izolace plastových oken.

2. Vysoká odolnost

Na výrobu plastových oken se používají materiály, které jsou si hravě poradí s mrazem, deštěm, větrem i vysokými teplotami. Právě vysoká odolnost, stabilita a tvarová stálost jsou činí plastová okna velmi výhodnými i z ekonomického hlediska. Důsledkem  zmíněných vlastností je totiž také dlouhá životnost. Důležité je i to, že výše uvedené platí i pro velkoformátová okna, pro jejichž konstrukci byl dříve plast považován za nepříliš vhodný materiál, dnes však již lze plastová okna sehnat i ve formátech, které byly dříve vyhrazeny těm hliníkovým.

02_okna

Zdroj obrázku: Pixabay.com

3. Snadná údržba

Příjemný je na plastových oknech i fakt, že se velmi snadno udržují. Stačí jen jednou za rok či dva namazat kování a tím celá údržba končí. Pokud byste přece jen chtěli svým plastovým oknům věnovat trochu péče navíc, můžete plastové části ošetřovat speciálními prostředky určenými právě pro ně a tím ještě prodloužit jejich již tak dlouhou životnost a na minimum snížit riziko jejich poškození.

4. Rozmanitý design

Plastová okna se dnes dodávají na trh prakticky ve všech barevných provedeních, stejně jako s nespočtem typů povrchových úprav. Není problém sehnat ani plastová okna s dřevěným dekorem, který je od toho pravého prakticky nerozlišitelný. Plastová okna jsou dodávána v celé řadě designových provedení, ze kterých si vybere opravdu každý stavitel.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *